بازداشت «نسیم کاشانی نژاد»، شهروند بهایی جهت اجرای حکم

بنا به اطلاع ایران وایر «نسیم کاشانی نژاد» روز دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ جهت اجرای حکم بازداشت شده است.

این شهروند بهایی در منزل شخصی اش بازداشت و جهت اجرای حکم شش ماه حبس به زندان عادل آباد شیراز منتقل شده است. اجرای حکم این شهروند بهایی در حالی صورت گرفت که وی پیش از بازداشت هیچ احضاریه‌‌ی رسمی دریافت نکرده بود.

یک منبع مطلع از شیراز به ایران وایر گفت: «نسیم در خانه از مادر پیرش نگه‌داری می‌کرد که ماموران بدون توجه به این مساله، او را در برابر چشمان مادرش دستگیر کردند و با خود بردند.»

قابل ذکر است در آذر ماه سال ۱۳۹۵، نسیم کاشانی نژاد و چند تن دیگر از بهاییان شیراز توسط وزارت اطلاعات بازداشت شدند. پس از شش سال، در اردیبهشت ماه سال جاری دادگاه بدوی در شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی محمود ساداتی برگزار شد و نسیم کاشانی نژاد به اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت به دو سال حبس تعزیری و منع خروج از کشور به مدت دو سال با لغو گذرنامه محکوم شد.

دادگاه تجدید نظر، حکم بدوی را به شش ماه حبس تعزیری تغییر داد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

فشار بر پیام ولی، شهروند بهایی برای اخذ اعتراف اجباری

بنا به گزارش رسیده به «ایران‌وایر»، «پیام ولی» شهروند بهایی ساکن کرج، از طرف ماموران امنیتی برای گرفتن اعتراف اجباری تحت فشار و تهدید قرار دارد و شرط آزادی او را، تن دادن به اعتراف اجباری بیان کرده‌اند. این شهروند بهایی به تبلیغ علیه نظام از طریق تبلیغ آیین بهایی، تبلیغ علیه شرع اسلام، ارتباط و همکاری با رسانه‌های خارجی از طریق مصاحبه و ارسال اخبار نقض حقوق‌بشر و تحریک مردم برای ایجاد اعتراضات از طریق فضای مجازی متهم است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021