بازداشت پریسا روحی زادگان، شهروند بهایی در شیراز

صبح روز دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱، ماموران امنیتی در شیراز با ورود به منزل یک شهروند بهایی به نام «پریسا روحی زادگان»، او را دستگیر و به قرنطینه زندان عادل آباد شیراز انتقال دادند.

تا این لحظه، خانواده روحی زادگان از دلیل بازداشت این شهروند بهایی اطلاعی ندارند.یک شهروند بهایی از شیراز به ایران وایر گفت: «با توجه به این‌که در هنگام بازداشت پریسا، وسایل شخصی او مانند گوشی همراه ضبط نشده هم‌چنین نگه‌داری او در بند قرنطینه‌ی زندان عادل آباد که مختص زندانیان ورودی است، حدس زده می‌شود که بازداشت او جهت اجرای حکم بوده است.»

پیش‌تر، در تاریخ ۲۸ اردیبهشت سال جاری پریسا روحی زادگان به اتهام اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت داخلی و خارجی از سوی دادگاه انقلاب شیراز و سپس تایید دادگاه تجدیدنظر به دو سال حبس تعزیری، منع خروج از کشور و لغو گذرنامه برای مدت دو سال محکوم شده است.  قابل ذکر است پریسا روحی زادگان در ۷ مهر ۱۳۹۵ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و پس از ۲۱ روز به قید وثیقه آزاد شد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021