دادگاه تجدیدنظر؛ حکم ۱۵ سال زندان ۳ نوکیش مسیحی عینا تایید شد

در ادامه سیاست سرکوب دستگاه قضایی جمهوری اسلامی علیه نوکیشان مسیحی، دادگاه تجدیدنظر استان گیلان احکام سنگین صادر شده برای ۳ نوکیش مسیحی را عینا تایید کرد.

احمد (یوحنا) سرپرست، ایوب (فرزین) پوررضازاده و مرتضی حاجب مشهود کاری، سه نوکیش مسیحی هستند که فروردین ماه امسال، توسط دادگاه انقلاب رشت مجموعا به ۱۵ سال زندان و جریمه نقدی محکوم شده بودند.

به نوشته وبسایت حقوق بشری هرانا، شعبه ۱۸ دادگاه تجدیدنظر استان گیلان احکام این شهروندان را که هم‌اکنون در زندان لاکان رشت به سر می‌برند، بدون تغییر تایید کرده است.

براساس حکمی که توسط این دادگاه صادر و به تازگی به ایمان سلیمانی، وکیل مدافع این شهروندان ابلاغ شده، هر یک از آنان بابت اتهاماتی از جمله «تشکیل کلیسای خانگی، تبلیغ علیه نظام، ارتباط با عوامل تبشیری صهیونیستی و فرقه برانهامیست در خارج از کشور»، به ۵ سال و یک روز حبس و پرداخت ۱۸ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شدند.

هرانا به نقل از وکیل این سه نوکیش مسیحی نوشته که آن‌ها بابت پرونده جدیدی که برایشان گشوده شده به صورت بلاتکلیف در سلولهای انفرادی زندان لاکان رشت بسر می‌برند.

سازمان‌های مدافع حقوق مسیحیان می‌گویند جمهوری اسلامی کلیساهای فارسی زبان را تعطیل کرده و با حمله به کلیساهای خانگی و منازل مسیحیان، آنها را بازداشت و مورد اذیت و آزار قرار می دهد.

طبق آخرین گزارش سازمان مسیحی «درهای باز»، ایران نهمین کشور «مسیحیت ستیز» جهان است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

بازداشت و احضار دو نوکیش مسیحی در بندر انزلی

روز دوشنبه ۲۹ فروردین ماه، «رحمت رستمی‌پور»، نوکیش مسیحی توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در انزلی بازداشت شد. آذر، همسر آقای رستمی‌پور نیز به دنبال بازداشت وی، روز سه شنبه ۳۰ فروردین ماه، احضار و پس از بازجویی چندساعته به صورت موقت آزاد شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021