عدم حضور پیام ولی در دادگاه در اعتراض به ناعادلانه بودن دادرسی

پیام ولی، شهروند بهایی که ۱۳۰ روز در زندان قزلحصار در بازداشت نگه داشته شده از شرکت در جلسه دادگاه روز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ خودداری کرد.

این زندانی عقیدتی در یک فایل صوتی ارسال شده از زندان قزلحصار، دلیل عدم حضورش در دادگاه انقلاب کرج را «روند ناعادلانه دادرسی در دادگاه‌های انقلاب اسلامی» بیان کرد و گفت: «در ۴۴ سال گذشته، در هیچ یک از دادگاه‌های انقلاب رای عادلانه‌ برای شهروندان بهایی صادر نشده است. دادگاه‌ها ابتدای انقلاب عموما حکم به اعدام بهاییان می‌دادند و بعد از آن هم بهاییان با احکام سنگین زندان مواجه بوده‌اند. در واقع هیچ حکمی را پیدا نمی‌کنید که روند عادلانه برای دادرسی یک فرد بهایی در آن منظور شده باشد.»

او در رابطه با پرونده خود می‌گوید: «اگر هر فرد تیزبینی کیفرخواست مرا مطالعه کند به راحتی متوجه می‌شود کیفرخواست توسط وزارت اطلاعات تنظیم شده است نه دادسرای کرج!»

پیام ولی در پایان این فایل صوتی تاکید کرده است که چون به روند ناعادلانه بررسی پرونده شهروندان بهایی از پایه و اساس اعتراض دارد، در جلسه دادگاه شرکت نمی‌کند.

قابل ذکر است پس از عدم حضور پیام ولی در جلسه دادگاه روز شنبه ۸ بهمن تاریخ دادگاه به روز چهارشنبه ۱۹ بهمن موکول شد.

پیام ولی در تاریخ دوم مهر ماه در محل کارش همراه با ضرب و شتم دستگیر شد و از آن زمان تا کنون در بازداشت است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

پیام ولی،شهروند بهایی متهم به ارتباط با رسانه‌های خارج از کشور شد

سرانجام پس از دادخواهی‌های پیام ولی، شهروند بهایی از داخل زندان و عدم حضور او در جلسه دادگاه به دلیل عدم حق دسترسی به وکیل تعیینی، مسئول پرونده با انتخاب وکیل تعیینی توسط متهم موافقت کرد. با ورود وکیل پیام ولی به پرونده، کیفرخواست صادر و جهت رسیدگی به دادگاه فرستاده شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021