تفهیم اتهام زوج بهایی دستگیرشده در گرگان

بنا به گزارش رسیده، «پویا امری» و «نفیسا سعادتیار»، زوج بهایی دستگیر شده در گرگان تفهیم اتهام شدند.اتهامات انتسابی به این دو شهروند بهایی، «اقدام علیه امنیت نظام» و «ارتباط با دول متخاصم» است.

پویا امری و همسرش، نفیسا سعادتیار در روز شنبه ۱بهمن۱۴۰۱، توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل شخصی خود در گرگان بازداشت شدند و از آن تاریخ تاکنون، در بازداشت‌گاه سازمان اطلاعات سپاه گرگان نگه داشته شده‌اند.

یک منبع مطلع به «ایران وایر» گفت: به نظر می‌رسد پویا و نفیسا تحت فشار قرار دارند زیرا نفیسا در بین گفت‌وگوی تلفنی ناگهان به گریه افتاده و پویا هم صدای مساعدی نداشته است. بعد از تماس بچه‌ها، مادر پویا دچار حمله عصبی شده و از آن روز به بعد دچار لکنت کلامی شده است.»

هم‌چنین دادیار پرونده با قبول وسایل شخصی درخواستی این دو نفر موافقت نکرده است.

قابل ذکر است، پویا امری با ۱۷ سال سابقه تدریس پیانو و تئوری موسیقی از چهره‌های شناخته شده موسیقی در گرگان است. او تجربه اجرا در جشنواره‌های مختلف نوازندگی کلاسیک در شهرهای گرگان، کرج و تهران را دارد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

بازداشت یک زوج بهائی در کرمان

بنا به گزارش رسیده به ایران وایر، روز دوشنبه ۲ آبان ۱۴۰۱، ماموران اداره اطلاعات کرمان به منزل یک زوج جوان بهائی به نام شایان غلامی و شقایق بهرامی یورش برده و پس از تفتیش منزل و ضبط بعضی وسایل شخصی، این دو جوان محروم از تحصیل بهائی را به بازداشت‌گاه اداره اطلاعات منتقل کردند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021