دفتر مولوی عبدالحمید: مردم را خون‌های ریخته شده تحریک کرده است

دفتر «مولوی عبدالحمید»، امام جمعه اهل سنت زاهدان، با انتشار بیانیه‌ای به «ادعاهای واهی و بی‌اساس» روزنامه دولتی ایران واکنش نشان داد و کشته شدن نزدیک به ۱۰۰ نفر از معترضان در جریان جمعه خونین زاهدان را، به دست‌اندکاران این روزنامه یادآور شد.

در بیانیه دفتر مولوی عبدالحمید آمده است: «دست‌اندرکاران روزنامه ایران ظاهرا خبر ندارند یا فراموش کرده‌اند که ۸ مهر در زاهدان، کشتاری خونین و جنایتی بی‌سابقه صورت گرفته و طی آن نزدیک به ۱۰۰ نفر – از جمله یک زن و چندین کودک که برای نماز آمده بودند – از فرزندان این مرز و بوم با شلیک مستقیم ماموران به شهادت رسیده‌اند»

روزنامه ایران در گزارشی در در شماره شنبه۲۴دی ماه خود، به تخریب و توهین به مولوی عبدالحمید پرداخته است و او را عامل سازمان اطلاعاتی آمریکا، سیا و تحریک کننده «اغتشاشات» خوانده بود.

دفتر مولوی عبدالحمید با یادآوری مجروح شدن بین از ۳۰۰ نفر در این رویداد نوشته، انتظار می‌رفت که این جنایت از «سوی مسوولان رده بالا محکوم و از مردم ستمدیده عذرخواهی شود و عاملان کشتار به سزای عملشان برسند.»

این بیانیه تاکید کرده که عاملان و امران جمعه خونین زاهدان «نه محکوم شده‌اند و نه گام قانع‌کننده‌ای در راستای دستگیری و محاکمه علنی عاملان و آمران این حوادث برداشته شده است.»

در این بیانیه آمده است که «این حادثه چنان وحشت‌ناک و سنگین بود که تعداد زیادی از مردم بعد از این حادثه خونین در داخل و خارج کشور سلاح به دست گرفته و قصد داشته‌اند انتقام خون این شهدا را بگیرند، و مسوولین وضعیت منطقه را به‌خوبی می‌دانند؛ اما حضرت شیخ‌الاسلام مانع چنین اقدامات انتقام‌جویانه‌ای شده‌اند تا امنیت منطقه به‌هم نخورد.»

در بخش دیگری از این بیانیه، ضمن تاکید بر اینکه مولوی عبدالحمید«اعتقادی به خشونت ندارد» گفته شده که «دست‌اندرکاران روزنامه دولت اگر واقعا می‌خواهند بدانند که تحریک‌کنندگان واقعی مردم چه کسانی هستند، پس خوب بدانند آنانی که سناریوی جمعه خونین زاهدان را طراحی و اجرا کرده‌اند، این مردم را تحریک کرده‌اند.»

در بیانیه دفتر مولوی عبدالحمید آمده است که  «مردم را خون‌هایی که مظلومانه به زمین ریخته‌ شده، تحریک کرده است. این مردم را عدم اعتراف مقصران حادثه به قصور شان و مصونیت آن‌ها و محاکمه نشدن علنی‌شان خشمگین کرده است.»

دفتر مولوی عبدالحمید اضافه کرده است که «نقش مخرب علیه وحدت و امنیت ملی» را همان‌هایی بازی می‌کنند که عامل ریختن خون ده‌ها جوان نمازگزار بوده‌اند. در «پازل دشمنان مردم»، کسانی حرکت می‌کنند که مانع اجرای عدالت در مورد مامورانی هستند که به سوی مردم شلیک مستقیم کرده‌اند و تبعیض و تفاوت قائل هستند.

شهرهای استان سیستان‌و‌بلوچستان و به‌ویژه زاهدان، در شانزده هفته گذشته شاهد اعتراضات گسترده ضد حکومتی بوده و هر جمعه، معترضان پس از اقامه نماز با امامت مولوی عبدالحمید، به خیابان‌ها آمده و علیه ادامه حکومت نظام جمهوری اسلامی شعار می‌دهند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: قانون را با خواست مردم تغییر دهید

مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان که پیشتر خواهان برگزاری رفراندوم شده بود در نماز امروز جمعه ۱۶ دی گفت: « قانون را با خواست مردم تغییر دهید. در جمهوری‌ها، حاکم مردم هستند.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021