فراز حقیقت‌جو، شهروند بهایی برای اعتراف اجباری تحت فشار است

با گذشت ۳۸ روز از بازداشت فراز حقیقت‌جو در شهر شیراز، خانواده‌ این شهروند بهایی هم‌چنان از محل دقیق نگهداری و اتهام او بی‌ اطلاع هستند.

یک منبع مطلع  به ایران وایر گفت: «خانواده‌ی فراز یک ماه به طور مداوم به ارگان‌ها و نهادهای مختلف قضایی، امنیتی و انتظامی مراجعه کردند ولی همه اظهار بی اطلاعی کردند. سرانجام پس از ۳۵ روز متوجه شدند که فراز در یکی از بازداشتگاه‌های اطلاعات سپاه شیراز بازداشت است. خانواده حقیقت‌جو از تماس‌های کوتاه تلفنی او در طی این مدت متوجه شده‌اند که فراز از شرایط جسمانی و روانی مساعدی برخوردار نیست و دچار مشکلاتی از قبیل لرزش پا، ضعف عصبی عضلانی و مشکلات گوارشی شده است.»

این فرد در ادامه گفت که به تازگی دادستان قرار بازداشت فراز را تمدید کرده است.

تمدید قرار بازداشت فراز حقیقت‌جو و بی‌خبری از وضعیت او موجب تشدید نگرانی‌های خانواده این شهروند بهایی شده است. آنان نگران هستند که بازجویان فراز را برای اعتراف دروغین تحت فشار قرار داده باشند.

قابل ذکر است که فراز حقیقت‌جو در ۱۹ آذر ۱۴۰۱ با یورش ماموران امنیتی به منزل و محل کارش در شهر شیراز دستگیر شد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

بازداشت المیرا رحمانی، هنرمند بهایی در اصفهان

بنا به گزارش رسیده، صبح روز دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱، ماموران امنیتی به قصد بازداشت المیرا رحمانی، شهروند بهایی ساکن اصفهان به منزل او یورش برده و پس از ضبط تلفن‌های همراه، لپ تاب، کتب و عکس‌های مذهبی، نامبرده را هم بازداشت می‌کنند.

اخبار

محکومیت بدیع خاضعی، شهروند بهایی به شش سال حبس

بدیع خاضعی، شهروند بهایی از سوی دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به پنج سال و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس و مجموعا به شش سال حبس تعزیری محکوم شد. در صورت تایید حکم بدوی در تجدیدنظر، مجازات اشد یعنی پنج سال حبس تعزیری در مورد وی اِعمال خواهد شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021