انتقال چهار فعال یارسانی از زندان دیزل‌آباد به بازداشتگاه اطلاعات

چهار فعال یارسانی بازداشت شده مجددا از زندان دیزل آباد کرمانشاه به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر انتقال داده شده‌اند.

چهار فعال یارسانی بازداشت شده مجددا از زندان دیزل آباد کرمانشاه به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر انتقال داده شده‌اند.

به گزارش مجمع مشورتی فعالان مدنی یارسان، سیاوش حیاتی سخنگو و سید امین عباسی عضو این مجمع به همراه دو فعال مدنی یارسانی دیگر به نامهای «سید کرم عباسی» و «سید سروش عباسی»  روز پنجشنبه ۸دی‌ماه، از زندان دیزل‌آباد کرمانشاه به اداره اطلاعات برگردانده شدەاند.

سیاوش حیاتی، سید سروش عباسی و سید امین عباسی روز چهارشنبه ۹آذر در ورودی کرمانشاه، حین بازگشت از شهر صحنه همراه با ضرب و شتم بازداشت شدند. این افراد برای دیدار با جمعی از بازداشت‌شدگان مراسم ٢٧آبان شهر صحنە کە پس از چند روز بازداشت، آزاد شدە بودند، از کرمانشاه بە صحنە رفتە بودند.

سید کرم عباسی نیز یک روز بعد در منزل شخصی خود در شهر ساوه از سوی ماموران امنیتی رژیم بازداشت شد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تداوم بازداشت هفت پیرو آیین یارسان در کرمانشاه

هفت پیرو آیین «یارسان» به نام‌های «سید فریبرز شاه‌ابراهیمی»، «نوشاد ابراهیمی»، «سیاوش حیاتی»، «سید امین عباسی»، «فرزاد الماسی»، «سید سروش عباسی» و «سید فرهاد ذالنوری» در کرمانشاه همچنان در بازداشت به سر می‌بردند.

اخبار

همه با هم علیه تبعیض‌های دینی؛ شهروندان یارسان چه می‌گویند؟

«ایران‌وایر» در سلسله گفت‌وگوهایی با شهروندان و صاحب‌نظران پیرو ادیان گوناگون، چند سوال عمده را مطرح می‌کند: «در شرایطی که جمهوری اسلامی به طور سیستماتیک حقوق اقلیت‌های دینی و مذهبی را نقض می‌کند، وظیفه شهروندان آزاداندیش و معتقد به اصول جهانشمول حقوق بشر چیست؟ اقلیت‌ها چه انتظاری از هموطنان خود و چه پیشنهادهایی برای آنان دارند؟» در این بخش، با بخشی از شهروندان و صاحبنظران یارسان گفت‌وگو کرده‌ایم.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021