منا قدرت، شهروند بهایی در یزد دستگیر شد

به دنبال دستگیری‌های پی در پی شهروندان بهایی در طی سه ماه گذشته، در روز دوشنبه ۲۸آذر۱۴۰۱ «مُنا قدرت» شهروند بهایی ساکن یزد توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه در خیابان دستگیر شد. سپس ماموران به همراه او به منزل مسکونیش رفته و پس از تفتیش محل و ضبط کلیه موبایل‌های ساکنین منزل، منا قدرت را به بازداشت‌گاهی در شهر یزد منتقل کردند.

از اتهامات وارده بر این شهروند بهایی اطلاعی در دست نیست.

قابل ذکر است، منا قدرت در دهه شصت به دنیا آمده است؛ زمانی ‌که پدرش زندانی عقیدتی محکوم به اعدام بود. منا تا سن شش سالگی از نعمت حضور پدر در خانه محروم بود.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

بازداشت پویا نوروزی، شهروند بهایی در شیراز

بنا به گزارش رسیده به ایران وایر، ساعت دو و نیم بعد از ظهر روز یکشنبه ۲۰ آذر۱۴۰۱، ماموران امنیتی به محل کسب یک شهروند بهایی به نام پویا نوروزی در شهر شیراز یورش برده و دوربین مداربسته مغازه را ضبط کردند. سپس به منزل او رفته و پس از ضبط بعضی وسایل الکترونیکی وکتاب‌ها، پویا نوروزی را هم بازداشت و به محل نامعلومی منتقل می‌کنند. در طی هفته‌های گذشته، تعدادی از شهروندان بهایی در شهر شیراز دستگیر شدند از جملهاین شهروندان که هنوز در بازداشت هستند می‌توان از لیلی کرمی، سامان خادم، فرازحقیقت جو و پویا صراف (منتقل شده از کرج) نام برد.

اخبار

بازداشت یک زوج بهایی و یازده هفته زندان بدون اتهام مشخص

یک ماه قبل، خبری مبنی‌بر ضرب‌و‌شتم بی‌دلیل «مجید توکلی»، فعال سرشناس دانشجویی در بند ۲۴۱ زندان اوین و انتقال او و چند زندانی دیگر به سلول انفرادی منتشر شد.

چندی قبل مشخص شد که ضرب‌و‌شتم و انتقال مجید توکلی، به خاطر حمایت او از یک هم‌بندی بهایی به نام «آرش زمانی» در برابر فحاشی و برخورد فیزیکی شدید نگهبانان بوده است. در آن روز، نگهبانان به بند وارد شده و در مقابل سایر زندانیان شروع به فحاشی و زدن آرش زمانی می‌کنند، رفتار آن‌ها با اعتراض مجید توکلی مواجه می‌شود. نگهبانان که با توجه به بهایی بودن آرش، انتظار اعتراضی را از سوی زندانیان نداشتند، برای خاموش کردن اعتراض شروع به زدن مجید توکلی می‌کنند و او را به همراه آرش و چند زندانی دیگر به انفرادی انتقال می‌دهند. پس از یکی دو روز، آرش زمانی و مجید توکلی را از انفرادی بیرون آورده و آرش را به بند ۳۵۰ و مجید را به زندان دیگری می‌فرستند.

آرش زمانی فراهانی، یکی از ده‌ها شهروند بهایی است که در طی اعتراضات مردمی دستگیر شده‌ است. او و همسرش، «ارمغان ذبیحی مقدم»، ساعت دو و نیم بامداد ۲مهر۱۴۰۱، با هجوم ماموران امنیتی به منزل شخصی‌شان در تهران بازداشت شدند و تاکنون، بلاتکلیف در زندان نگه داشته شده‌اند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021