بازداشت فراز حقیقت‌جو، شهروند بهایی در شیراز

درپی بازداشت شهروندان بهایی در شهرهای مختلف ایران، حوالی غروب روز شنبه ۱۹آذر ۱۰۱، ماموران امنیتی در شیراز به محل کار «فراز حقیقت جو» مراجعه کرده و این شهروند بهایی را بازداشت و به زندان عادل‌آباد شیراز انتقال دادند.

ماموران پس از دستگیری فراز حقیقت جو، منزل نامبرده را هم تفتیش کرده و بعضی وسایل شخصی او را مانند موبایل، لپ تاب و مدارک را ضبط کردند.

از دلیل بازداشت و اتهام این شهروند بهایی اطلاعی در دست نیست.

در طی هفته‌های گذشته هم‌زمان با اعتراضات مردمی، ده‌ها تن از شهروندان بهایی در شهرهای ایران دستگیر شدند. از جمله بازداشت‌شدگان می‌توان به ارمغان ذبیحی، آرش زمانی، بشیر الله وردی، آیدا راستی و نعیم خاضعی در تهران، ساناز تفضلی در مشهد، روحا ایمانی در کرمان، پیام ولی و پویا صراف در کرج و همایون خانلری در رشت اشاره کرد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

اعتراض مجید توکلی به ضرب و شتم آرش زمانی، زندانی بهایی در زندان اوین

بنا به گزارش یک منبع از زندان اوین، حدود یک ماه پیش در بند ۲۴۱ زندان اوین نگهبانان به دلایل نامشخص «آرش زمانی فراهانی»، زندانی بهایی را مقابل چشم سایر همبندی‌هایش مورد ضرب‌وشتم و فحاشی قرار دادند. این اقدام، با اعتراض «مجید توکلی»، فعال دانشجویی سابق و هم‌بندی آرش مواجه شد و در پی آن، نگهبانان مجید توکلی را هم به‌خاطر حمایتش از هم‌بندی بهایی،‌ مورد ضرب‌وشتم قرار دادند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021