مهوش شهریاری بار دیگر به ده سال حبس محکوم شد

طبق رای صادره‌ی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «افشاری»، «مهوش شهریاری (ثابت)»، شهروند بهایی، به اتهام «اداره جمعیت تحت عنوان فرقه انحرافی (مراد جامعه بهایی ایران است) به قصد برهم زدن امنیت ملی» یکبار دیگر به ده سال حبس تعزیری محکوم شده است.

براساس ابلاغیه صادر شده، برای درخواست تجدیدنظر در حکم بدوی، بیست روز به متهم فرصت داده شده است.

مهوش ثابت در حالی به اتهام اداره جامعه بهایی ایران محکوم شده که جامعه جهانی بهایی بارها ادعای مزبور را تکذیب کرده و عنوان کرده است که مهوش ثابت یکی از اعضای گروه سابق «یاران ایران» بوده که در گذشته اداره جامعه بهایی ایران را به عهده داشته، و بیش از ده سال پیش منحل شده است.

مهوش ثابت همراه با شمار دیگری از شهروندان بهایی در یورش ۹مرداد۱۴۰۱ ماموران وزارت اطلاعات به منازل آن‌ها دستگیر شد. این شهروند ۷۰ ساله بهایی ۱۳۰ روز است که در بند ۲۰۹ زندان اوین نگه داشته شده است.

مهوش ثابت در طی سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۶ یک دوره محکومیت ده ساله دیگر را به‌خاطر اعتقادات دینی در زندان گذرانده است.

او دو سال از محکومیت خود را در انفرادی گذراند.

مهوش شهریاری (ثابت) نویسنده و شاعری شناخته شده است و برنده جایزه «نویسنده دلیر» از انجمن جهانی قلم، پِن در سال ۲۰۱۷ و جایزه «کلمات در مرزها» از کشور نروژ شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دادگاه مهوش شهریاری و فریبا کمال آبادی برگزار شد

صبح روز دوشنبه ۳۰آبان۱۴۰۱، جلسه دادگاه «مهوش شهریاری (ثابت)» و «فریبا کمال آبادی»& در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی افشاری، به‌صورت غیرعلنی و با حضور وکلای متهمان برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021