بازداشت همایون خانلری، شهروند بهایی و هنرمند تئاتر رشت

بنا به خبر رسیده به «ایران‌وایر»، روز سه‌شنبه ۸‌آذر۱۴۰۱، ماموران اداره اطلاعات رشت به محل کار و منزل یک شهروند بهایی به نام «همایون خانلری» یورش برده و پس از تفتیش محل‌ها و ضبط بعضی وسایل شخصی مانند موبایل، لپ تاب، آلبوم‌های عکس و کارت‌های بانکی، نامبرده را هم بازداشت کردند.

تا زمان تهیه این گزارش، از محل نگهداری و اتهام همایون خانلری هیچ اطلاعی در دست نیست.

همایون خانلری، دارای موسسه فروش و نصب دزدگیر و دوربین مداربسته در رشت است، اما در بین هنرمندان تئاتر رشت هم چهره‌ای آشنا است و به عنوان تهیه کننده، کارگردان و بازیگر با پروژه‌های مختلف تئاتری در شهر رشت همکاری داشته است. از جمله نمایش‌‌هایی که او با آن‌ها همکاری داشته می‌توان از نمایش‌های «تروکاژ»، «لباسی برای مهمانی» و «گوهر» نام برد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

وضعیت نگران‌کننده سپهر ضیایی، شهروند بهایی زندانی در اوین

سپهر ضیایی، یکی از بازداشت‌شدگان بهایی در هفته‌های اخیر و در جریان دور تازه اعتراضات در ایران است. او بیش از ۷۷ روز است که در بند ۲۰۹ زندان اوین نگه ‌داشته شده است. ضیایی پس از دو ماه، تنها یک ملاقات ده دقیقه‌ای با نزدیکانش داشته است. عدم پاسخ‌گویی مسئولان مربوطه و بی‌خبری خانواده ضیایی هر روز بر نگرانی آنان می‌افزاید.
بازداشت شهروندان بهایی هم‌چون ۴۳ سال گذشته در هفته‌های اخیر نیز هم‌چنان ادامه داشته است. ده‌ها شهروند بهایی در شهرهای مختلف ایران بازداشت شده‌اند و مانند سایر هم‌وطنان دربند‌شان، بلاتکلیف و بدون اتهام مشخص در زندان‌های جمهوری اسلامی به‌سر می‌برند و هیچ مسئولی حاضر به پاسخ‌گویی به خانواده‌های آن‌ها نیست.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021