دفاع شاهزاده رضا پهلوی از وریا: «به کمتر از آزادی قانع نیستیم»

شاهزاده «رضا پهلوی»، آخرین شاهزاده ایران و از مخالفان جمهوری اسلامی خواستار آزادی «وریا غفوری»، بازیکن فوتبال که اخیرا توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است، شد. آقای پهلوی در توئیتی که روز جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱ منتشر کرده، ضمن انتشار ویدیویی از صحبت‌های وریا غفوری در حمایت از مردم در چندین موقعیت متفاوت، نوشته است: «صدای وریا غفوری و‌ دیگر زندانیان سیاسی هستیم، و به چیزی کمتر از آزادی قانع نیستیم.»

در این ویدیو، وریا غفوری خطاب به رسانه‌های جمهوری اسلامی می‌گوید که وقتی پای مسائل اجتماعی در میان است، دیگر فوتبال برای او در اولویت نیست.

آخرین شاهزاده ایران همچنین با بازنشر توئیتی از «علی کریمی»، اسطوره فوتبال ایران، وریا غفوری را «باشرف» خطاب کرده است.

خبرگزاری «برنا»، وابسته به وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی، روز پنج شنبه ۳ آذرماه، از بازداشت وریا غفوری به اتهام «توهین و تخریب تیم ملی فوتبال» و «تبلیغ علیه نظام» خبر داد.

آقای غفوری، بازیکن شناخته شده و محبوب فوتبال و عضو تیم فوتبال فولاد خوزستان و کاپیتان پیشین استقلال تهران است.

این بازیکن کرد اهل سنندج پیش از این بارها، در دفاع از مطالبات و دادخواهی‌های مردم و در طی دو ماه اخیر از اعتراضات ضدحکومتی مردم ایران، اعلام حمایت کرده است.

وریا غفوری در حالی به اتهامتخریب تیم ملی بازداشت شده که معترضان از باخت ۶ بر ۲ بازیکنان تیم ملی ایران در دوحه قطر در مقابل تیم انگلستان ابراز خوشحالی کرده بودند. همچنین ویدیوهایی از خوشحالی و پایکوبی نیروهای یگان ویژه و سرکوب‌گر در پی برد این تیم مقابل ولز در روز جمعه ۴ آذرماه نیز منتشر شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خبرگزاری میزان: وریا غفوری آزاد شد

پس از دو بار تکذیب شدن خبر آزادی «وریا غفوری»، سرانجام امروز (سه‌شنبه) در آستانه دیدار تیم‌های فوتبال ایران و آمریکا، خبرگزاری «میزان» وابسته به قوه‌قضاییه، از آزادی این بازیکن فوتبال ایران خبر داده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021