تداوم بازداشت سپهر ضیایی بدون اتهام در زندان اوین

با گذشت چهار هفته از بازداشت سپهر ضیایی در تهران این شهروند بهائی هم‌چنان بلاتکلیف در در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین نگه داشته شده است. مراجعات پی در پی خانواده ضیایی به دادسرای اوین هیچ نتیجه‌ای نداشته و مسئولین مربوطه هیچ پاسخ مشخص و روشنی در رابطه با اتهام و مدت قرار بازداشت سپهر ضیایی نداده‌اند.

آخرین تماس سپهر ضیایی با خانواده‌اش، یکشنبه‌ ۲۴ مهر پس از آتش سوزی زندان اوین بوده که در تماس کوتاه تلفنی سلامتی خود را به ایشان اطلاع داده است.

سپهر ضیایی شهروند ۶۲ ساله بهائی در پی یورش شبانه ۲ مهر ماه ماموران امنیتی به منزلش بازداشت شد. ماموران حکم بازداشتی به نام سپهر ضیایی را به همراه نداشتند فقط با نشان دادن یک حکم عمومی منزل را تفتیش کرده و پس از ضبط بعضی وسایل شخصی مانند موبایل، لپ تاب، مدارک بانکی و وجوه نقد موجود در منزل، ضیایی را هم بازداشت و به زندان اوین منتقل کردند.

قابل ذکر است این شهروند بهائی در دهه ۶۰ به مدت یک سال و نیم زندانی بوده که شش ماه آن را در انفرادی گذرانده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

بازداشت حامی بهادری، شهروند بهایی در تهران

بنا به گزارش رسیده به ایران وایر، ساعت ۹ شب شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱، ماموران امنیتی به منزل یک شهروند بهایی به نام حامی بهادری در تهران هجوم برده و پس از بازرسی منزل و ضبط بعضی وسایل شخصی، او را بازداشت کردند.

اخبار

آیدا راستی، شهروند بهائی در تهران بازداشت شد

بنا به خبر رسیده به ایران وایر، ساعت ده شب چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ یک گروه متشکل از پنج مامور وزارت اطلاعات به منزل یک شهروند بهائی به نام «آیدا راستی قَلاتی» در تهران هجوم برده و بدون نشان دادن حکم جلب، آیدا راستی را بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل کردند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021