ادامه بازداشت و تفتیش منازل بهائیان در شهرهای مختلف ایران

در پی دستگیری‌های شهروندان بهائی روز یکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱، بازداشت و تفتیش منازل شهروندان بهائی در شهرهای مختلف کشور ادامه دارد.

در شهر شیراز، ماموران به منازل دو شهروند بهائی به نام‌های راحله کشانی و بهار پژگاله مراجعه کرده و پس از تفتیش منازل و ضبط بعضی وسایل شخصی و کتب مذهبی، بهاره پژگاله را بازداشت می‌کنند ولی راحله کشانی، به تازگی عمل جراحی داشته است و به دلیل نامساعد بودن وضعیت جسمانی، او را بازداشت نمی‌کنند.

ماموران وزارت اطلاعات به منازل دو شهروند بهائی در شهر مشهد به نام‌های شادی خاصه ‌زاد و هدیه غیابی مراجعه کرده و پس از بازرسی کامل منازل و ضبط کامپیوتر، موبایل و بعضی وسایل شخصی و مذهبی محل را ترک می‌کنند. در زمان ورود ماموران به منزل شادی خاصه زاد، او در سفر بوده است که به شوهرش ابلاغ می‌شود که پس از بازگشت از سفر به اداره اطلاعات مشهد مراجعه کند.

در شهر قزوین، ماموران یک شهروند بهائی به نام بهنام ممتازی پس از تفتیش منزل و ضبط وسایل شخصی بازداشت و محل نامعلومی انتقال داده شد.

هم‌چنین در ادامه تفتیش منازل بهائیان در شهرهای مختلف، منازل نیما حقار و نازیلا حقار در تهران، پویا صراف، بیتا ممتازی و سابین یزدانی در کرج و آزاده یقینی در گنبد تفتیش شد. ماموران وزارت اطلاعات بعضی وسایل شخصی مانند موبایل و لپ تاب و کتب و نشانه‌های مذهبی نامبردگان را ضبط کردند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

هشدار جامعه جهانی بهایی درباره افزایش سرکوب سیستماتیک بهاییان در ایران

همزمان با موج فزآینده محاکمه، بازداشت و تعطیلی کسب و کار بیش از ۶۰ بهایی ایرانی در دوماه گذشته جامعه جهانی بهاییان در بیانیه‌ای نسبت به افزایش سرکوب سیستماتیک این اقلیت دینی هشدار داد.

اخبار

ابتلای سه شهروند بهایی بازداشت شده در شیراز به کرونا

بنا به گزارش رسیده به ایران وایر، سه شهروند بهائی به نام‌های نگار ایقانی، شقایق خانه زرین و ژیلا شرفی که در روز یکشنبه ۵ تیر ماه ۱۴۰۱ توسط ماموران اداره اطلاعات شیراز در منازل شخصی خود دستگیر شده بودند، پس از پایان دوره بازجویی به بند قرنطینه زندان عادل‌آباد شیراز منتقل شده‌اند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021