تاکید مولوی عبدالحمید بر مجازات عاملان جنایت جمعه خونین خاش

بنا بر گزارش‌های رسیده از منابع خبری سیستان و بلوچستان، جمعه‌های اعتراضی زاهدان امروز هم با وجود جو شدید امنیتی، با حضور گسترده مردم برگزار شده است. مولوی عبدالحمید، ضمن تاکید بر مجازات عاملان کشتار «جمعه خونین خاش»، خواستار اجرای عدالت شد.

بنا بر گزارش‌های رسیده از منابع خبری سیستان و بلوچستان، جمعه‌های اعتراضی زاهدان امروز هم با وجود جو شدید امنیتی، با حضور گسترده مردم برگزار شده است. مولوی عبدالحمید، ضمن تاکید بر مجازات عاملان کشتار «جمعه خونین خاش»، خواستار اجرای عدالت شد.

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به سالگرد «جمعه خونین خاش» گفت که خواستهٔ مردم ایران، «اجرای عدالت» و «مجازات» عاملان و آمران این واقعه است.

 در «جمعه خونین خاش» که روز ۱۳ آبان‌ماه سال گذشته رخ داد، نیروهای جمهوری اسلامی با شلیک گلوله جنگی به سوی مردم معترض، نمازگزاران و رهگذران، دست‌کم ۱۸ نفر از جمله دو کودک را کشتند و ده‌ها نفر را زخمی کردند.

آقای عبدالحمید در ادامه سخنان روز جمعه خود با بیان اینکه عدالت و آزادی در ایران «بسیار حیاتی»‌ است گفت:‌ «تبعیض و نابرابری‌های موجود باید برطرف شود و با تحمل انتقادات، زندانیان سیاسی از جمله نویسندگان، روزنامه‌نگاران و اهل قلم زندانی باید آزاد شوند.»

بنا بر گزارش‌های رسیده یک روز مانده به سالگرد جمعه خونین خاش، نیروهای نظامی در شهر خاش فضای امنیتی در شهر خاش حاکم کرده اند.

امروز جمعه ۱۲ آبانماه، منابع محلی از «تشدید جو سنگین امنیتی» و حضور گسترده نیروهای نظامی» در شهرهای سیستان و بلوچستان با درخواست مولوی عبدالحمید همانند هفته پیش با سکوت از مصلی خارج شدند. در این میان نیروهای نظامی در زاهدان با برپایی چادر و ایست بازرسی در حال آزار و اذیت شهروندان بلوچ هستند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021