هشت زن بهایی به بیش از ۳۲ سال زندان محکوم شدند

در پی تشدید آزار و سرکوب شهروندان بهایی در ایران، دادگاه انقلاب مشهد هشت زن بهایی را مجموعا به ۳۲ سال و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

در پی تشدید آزار و سرکوب شهروندان بهایی در ایران، دادگاه انقلاب مشهد هشت زن بهایی را مجموعا به ۳۲ سال و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

به گزارش رسیده، شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی هادی منصوری در طی چند جلسه دادگاه که در هفته‌های گذشته برگزار شد، هشت شهروند بهایی را به زندان محکوم کرد.

بر اساس رای صادره، «رویا ملکوتی» با اتهامات تشکیل و اداره گروه به قصد بر هم زدن امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام به شش سال و هشت ماه،

هم‌چنین «سهیلا احمدی»، «رویا قانع»، «گلنوش نصیری»، «نوشین مصباح»، «نسیم ثابتی»، «آزیتا فروغی» و «فریده مرادی»، هر کدام به سه سال و هشت ماه زندان محکوم شدند. این هفت شهروند بهایی هر کدام بابت اتهام «عضویت در جمعیت به قصد بر هم زدن امنیت کشور» به سه سال حبس تعزیری و بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به هشت ماه حبس تعزیری محکوم شده که در صورت تایید حکم در تجدیدنظر، سه سال زندان برای هر متهم اجراء خواهد شد.

قابل ذکر است که رویا ملکوتی از مرداد ماه در زندان وکیل آباد مشهد تحت بازداشت قرار دارد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دیده‌بان حقوق بشر: رفتار جمهوری اسلامی با بهائیان «جنایت علیه بشریت» است

سازمان دیدبان حقوق بشر در گزارشی بی سابقه اعلام کرد آزار و سرکوب سیستماتیک چهل و پنج سالۀ جامعۀ بهائی توسط حکومت ایران، بر اساس قوانین کیفری بین‌المللی، مصداق جنایت علیه بشریت است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021