هشت زن بهایی به بیش از ۳۲ سال زندان محکوم شدند

در پی تشدید آزار و سرکوب شهروندان بهایی در ایران، دادگاه انقلاب مشهد هشت زن بهایی را مجموعا به ۳۲ سال و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

در پی تشدید آزار و سرکوب شهروندان بهایی در ایران، دادگاه انقلاب مشهد هشت زن بهایی را مجموعا به ۳۲ سال و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

به گزارش رسیده، شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی هادی منصوری در طی چند جلسه دادگاه که در هفته‌های گذشته برگزار شد، هشت شهروند بهایی را به زندان محکوم کرد.

بر اساس رای صادره، «رویا ملکوتی» با اتهامات تشکیل و اداره گروه به قصد بر هم زدن امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام به شش سال و هشت ماه،

هم‌چنین «سهیلا احمدی»، «رویا قانع»، «گلنوش نصیری»، «نوشین مصباح»، «نسیم ثابتی»، «آزیتا فروغی» و «فریده مرادی»، هر کدام به سه سال و هشت ماه زندان محکوم شدند. این هفت شهروند بهایی هر کدام بابت اتهام «عضویت در جمعیت به قصد بر هم زدن امنیت کشور» به سه سال حبس تعزیری و بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به هشت ماه حبس تعزیری محکوم شده که در صورت تایید حکم در تجدیدنظر، سه سال زندان برای هر متهم اجراء خواهد شد.

قابل ذکر است که رویا ملکوتی از مرداد ماه در زندان وکیل آباد مشهد تحت بازداشت قرار دارد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021