مولوی فضل الرحمن کوهی پس از مقایسه زاهدان با غزه بازداشت شد

نیروهای حکومت جمهوری اسلامی روز یکشنبه۳۰مهر، مولوی «فضل‌الرحمن کوهی»، امام اهل سنت پشامگ سرباز را بازداشت کردند. این روحانی اهل سنت روز گذشته وضعیت زاهدان را با نوار غزه مقایسه کرده و گفته بود حمله نیروهای نظامی به مردم نمازگزار زاهدان کمتر از «ظلم اسراییل به مردم فلسطین»، نیست.

نیروهای حکومت جمهوری اسلامی روز یکشنبه۳۰مهر، مولوی «فضل‌الرحمن کوهی»، امام اهل سنت پشامگ سرباز را بازداشت کردند. این روحانی اهل سنت روز گذشته وضعیت زاهدان را با نوار غزه مقایسه کرده و گفته بود حمله نیروهای نظامی به مردم نمازگزار زاهدان کمتر از «ظلم اسراییل به مردم فلسطین»، نیست.

بر‌اساس گزارش سازمان حقوق‌بشری «حال‌وش»، مولوی فضل‌الرحمن کوهی پس از بازداشت به دست نیروهای امنیتی به مکان نامعلومی منتقل شده است.

فضل الرحمن کوهی، پیش‌تر در آذر ۱۳۹۸، پس از احضار به دادگاه ویژه روحانیت در مشهد بازداشت و توسط دادگاه ویژه روحانیت مشهد به شش سال و ‌چهار ماه حبس محکوم شده بود

این روحانی اهل سنت در ۳ مهر امسال پس از چند سال حبس به‌شکل مشروط آزاد شده بود.

فضل الرحمن کوهی، روز گذشته در سخنانی نسبت به سرکوب شهروندان زاهدانی در روز ۲۸مهر واکنش نشان داده و گفته بود: «اگر کسی برخورد دیروز نیروهای امنیتی زاهدان را با نمازگزاران مسجد مکی در مسیر بازگشت از مصلای زاهدان را ببیند، ظلم اسراییل بر مردم فلسطین و غزه را فراموش می‌کند».

این زندانی سیاسی سابق خطاب به مقامات حکومت ایران گفته بود: «قتل‌عام در غزه و فلسطین به‌خاطر این راه‌اندازی شده‌اند تا مردم از حالات کشور غافل باشند؟ انقلاب کردید تا بعد از چهل و چهار سال اهل‌سنت را قتل کنید؟»

نیروهای سرکوب حکومت جمهوری اسلامی روز جمعه۲۸مهر به نمازگزاران زاهدانی یورش برده و ضمن ضرب‌و‌شتم آن‌ها صدها نفر را بازداشت کردند.

خبرگزاری «حال‌وش» اسامی ۱۰۵ نفر از بازداشت شدگان روز جمعه را منتشر و گزارش کرده در میان آن‌ها شمار زیادی کودک و نوجوان حضور دارند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021