تداوم بازداشت غیرقانونی رویا ملکوتی، شهروند بهایی در مشهد

با گذشت دو هفته از بازداشت رویا ملکوتی در زندان وکیل آباد مشهد، این شهروند بهایی بلاتکلیف و بدون طی مراحل قانونی در زندان نگه داشته شده است.

با گذشت دو هفته از بازداشت رویا ملکوتی در زندان وکیل آباد مشهد، این شهروند بهایی بلاتکلیف و بدون طی مراحل قانونی در زندان نگه داشته شده است.

در پی احضار نه شهروند بهایی در مشهد، روز شنبه ۷مرداد۱۴۰۲ رویا ملکوتی و هشت شهروند بهایی دیگر به شعبه ۹۰۳ دادسرای انقلاب مشهد مراجعه کردند. علی سلیمانی، بازپرس شعبه رویا ملکوتی را به دفتر شعبه احضار و هشت نفر دیگر را تا اطلاع بعدی مرخص کرد.

این شهروند بهایی پس از مدتی حضور در دفتر بازپرس و پاسخ به پرسش‌های او، بازداشت و به زندان وکیل آباد منتقل شد.

پس از انتقال خانم ملکوتی به زندان مشخص می‌شود که قرار بازداشت وی از سوی شعبه ۵ دادگاه انقلاب به مدت یک ماه صادر شده است.

بنا به اطلاع حاصله، شعبه ۵ دادگاه انقلاب مشهد اتهامات رویا ملکوتی را اقدام علیه امنیت کشور و فعالیت در جهت توسعه اجتماعی با هدف تبلیغ بهاییت ذکر کرده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021