تایید حکم ده سال زندان برای فریبا کمال آبادی و مهوش ثابت

شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم بدوی «مهوش شهریاری[ثابت]» و «فریبا کمال آبادی» را عینا تایید کرد. دادگاه بدوی این دو شهروند بهایی در روز دوشنبه ۳۰آبان۱۴۰۱ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، به ریاست قاضی «افشاری» برگزار شد.

شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم بدوی «مهوش شهریاری[ثابت]» و «فریبا کمال آبادی» را عینا تایید کرد.

دادگاه بدوی این دو شهروند بهایی در روز دوشنبه ۳۰آبان۱۴۰۱ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، به ریاست قاضی «افشاری» برگزار شد.

طبق رای صادره، مهوش ثابت و فریبا کمال آبادی به اتهام اداره گروه و دستجات غیرقانونی (منظور جامعه بهایی ایران است) با هدف برهم زدن امنیت کشور به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری، ضبط تلفن همراه لپتاپ، منع اقامت در تهران، منع خروج از کشور و منع عضویت در دستجات اجتماعی و سیاسی به مدت دو سال محکوم شدند.

قابل ذکر است که فریبا کمال آبادی و مهوش ثابت از سال ۱۳۸۸ دارای هیچ مسوولیتی در جامعه بهایی ایران نیستند و در جلسه دادگاه هم سندی مبنی‌بر تایید اتهام وارده به وکلا و متهمان ارائه نشد.

پیش‌تر، مهوش شهریاری [ثابت] و فریبا کمال آبادی، در طی سال‌های ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۶ یک دوره محکومیت ده ساله را به اتهام اداره جامعه بهایی در زندان  گذرانده‌اند.

این دو شهروند بهایی در تاریخ ۹مرداد۱۴۰۱ با هجوم ماموران امنیتی به منازل شخصی دستگیر شدند و بیش از یک سال است که در زندان اوین زندانی هستند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021