تایید حکم ده سال زندان برای فریبا کمال آبادی و مهوش ثابت

شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم بدوی «مهوش شهریاری[ثابت]» و «فریبا کمال آبادی» را عینا تایید کرد. دادگاه بدوی این دو شهروند بهایی در روز دوشنبه ۳۰آبان۱۴۰۱ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، به ریاست قاضی «افشاری» برگزار شد.

شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم بدوی «مهوش شهریاری[ثابت]» و «فریبا کمال آبادی» را عینا تایید کرد.

دادگاه بدوی این دو شهروند بهایی در روز دوشنبه ۳۰آبان۱۴۰۱ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، به ریاست قاضی «افشاری» برگزار شد.

طبق رای صادره، مهوش ثابت و فریبا کمال آبادی به اتهام اداره گروه و دستجات غیرقانونی (منظور جامعه بهایی ایران است) با هدف برهم زدن امنیت کشور به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری، ضبط تلفن همراه لپتاپ، منع اقامت در تهران، منع خروج از کشور و منع عضویت در دستجات اجتماعی و سیاسی به مدت دو سال محکوم شدند.

قابل ذکر است که فریبا کمال آبادی و مهوش ثابت از سال ۱۳۸۸ دارای هیچ مسوولیتی در جامعه بهایی ایران نیستند و در جلسه دادگاه هم سندی مبنی‌بر تایید اتهام وارده به وکلا و متهمان ارائه نشد.

پیش‌تر، مهوش شهریاری [ثابت] و فریبا کمال آبادی، در طی سال‌های ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۶ یک دوره محکومیت ده ساله را به اتهام اداره جامعه بهایی در زندان  گذرانده‌اند.

این دو شهروند بهایی در تاریخ ۹مرداد۱۴۰۱ با هجوم ماموران امنیتی به منازل شخصی دستگیر شدند و بیش از یک سال است که در زندان اوین زندانی هستند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: کشتاری مانند جمعه خونین هیچ جای دنیا پیش نمی‌آید

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، کشتار معترضان در این شهر در روز ۸ مهر سال گذشته را اتفاق تلخی توصیف کرد که جایی در جهان پیش نمی‌آید.

او در خطبه‌های نماز جمعه روز ۷ مهر زاهدان گفت: «به سالگرد جمعه خونین در مهرماه سال گذشته رسیدیم. برای مردم ما و همه کسانی که در جهان وجدان بیدار و آزادگی دارند، اتفاق تلخی بود. این اتفاق هیچ جای دنیا پیش نمی آید. بیش از صد نفر کشته شدند و حدود سیصد نفر زخمی شدند.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021