چهارده شهروند بهایی در قائم‌شهر به ۳۱ سال حبس محکوم شدند

طبق اطلاع «ایران‌وایر»، دادگاه انقلاب قائم‌شهر به ریاست قاضی «فقیهان»، چهارده شهروند بهایی را به اتهام «فعالیت آموزشی و یا تبلیغی انحرافی مغایر و مخل به شرع اسلام» به حبس و جزای نقدی محکوم کرد.

طبق اطلاع «ایران‌وایر»، دادگاه انقلاب قائم‌شهر به ریاست قاضی «فقیهان»، چهارده شهروند بهایی را به اتهام «فعالیت آموزشی و یا تبلیغی انحرافی مغایر و مخل به شرع اسلام» به حبس و جزای نقدی محکوم کرد.

براساس رای صادره، «ساناز حکمت شعار» و «بیتا حقیقی»، هرکدام به سه سال حبس تعزیری و جریمه نقدی سی میلیون تومان محکوم شدند. همچنین «سامیه قلی نژاد»، «مهسا فتحی»، «بصیر صمیمی»، «انیس سنایی»، «نازنین گلی»، «نگار دارابی»، «هنگامه علیپور»، «گلبن فلاح»، «افنانه نعمتیان»، «مجیر صمیمی»، «سام صمیمی» و «مانی قلی نژاد»، هرکدام به دو سال و یک ماه حبس محکوم شدند.

دادگاه کلیه لوازمی را که در هنگام بازداشت این شهروندان بهایی ضبط شده، به نفع دولت مصادره کرد.

این چهارده شهروند بهایی در تاریخ ۹شهریور۱۴۰۱ در قائم‌شهر دستگیر و هرکدام بعد از مدتی با قرار وثیقه آزاد شدند.

بنا به اطلاع حاصله، مهسا فتحی، سامیه قلی نژاد، نگار دارابی، بصیر صمیمی و هنگامه علیپور ساکن ساری، افنانه نعمتیان، مجیر صمیمی، مانی قلی نژاد، نازنین گلی، سام صمیمی، ساناز حکمت شعار، بیتا حقیقی و گلبن فلاح ساکن قائمشهر و انیس سنایی، ساکن بابلسر هستند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: کشتاری مانند جمعه خونین هیچ جای دنیا پیش نمی‌آید

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، کشتار معترضان در این شهر در روز ۸ مهر سال گذشته را اتفاق تلخی توصیف کرد که جایی در جهان پیش نمی‌آید.

او در خطبه‌های نماز جمعه روز ۷ مهر زاهدان گفت: «به سالگرد جمعه خونین در مهرماه سال گذشته رسیدیم. برای مردم ما و همه کسانی که در جهان وجدان بیدار و آزادگی دارند، اتفاق تلخی بود. این اتفاق هیچ جای دنیا پیش نمی آید. بیش از صد نفر کشته شدند و حدود سیصد نفر زخمی شدند.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021