پیام ولی، زندانی بهایی از تماس تلفنی با خانواده‌اش منع شده است

پیام ولی، شهروند بهایی محبوس در زندان قزلحصار بیش از دو هفته است ممنوع تماس شده و امکان تماس تلفنی با خانواده‌اش از وی سلب شده است.

طبق اطلاعات رسیده به ایران‌وایر پیام ولی، شهروند بهایی محبوس در زندان قزلحصار بیش از دو هفته است ممنوع تماس شده و امکان تماس تلفنی با خانواده‌اش از وی سلب شده است.

پیام ولی در تاریخ دوم مهر ماه ۱۴۰۱ در محل کارش در کرج همراه با ضرب و شتم بازداشت شد. این شهروند بهایی در طی هشت ماه و نیم گذشته، با نوشتن چند نامه‌ی سرگشاده و فایل صوتی خطاب به مسئولین کشور خواستار رعایت حقوق شهروندی خود و برخورداری از دادگاهی عادلانه و مستقل شده است. او در همه‌ی فایل‌ها در مورد تهدید بازجویان برای صدور حکم سنگین در صورت عدم همکاری و فشار برای اخذ اعتراف اجباری صحبت کرده است.

آخرین فایل صوتی منتشره از وی در تاریخ ۳ خرداد خطاب به رئیس مجلس ایران منتشر شد که در فایل مذکور، آقای ولی گفته است که نهاد قضایی با همراهی وزارت اطلاعات به دستگاهی برای سرکوب شهروندان بهائی تبدیل شده و با انتشار اتهامات واهی و ساختگی سعی دارد ظلم به بهاییان را توجیه کند.»

با توجه به اینکه فایل‌های صوتی از طریق تماس تلفنی از زندان پخش شده است آقای ولی را از تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

پیام ولی به ۹ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: کشتاری مانند جمعه خونین هیچ جای دنیا پیش نمی‌آید

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، کشتار معترضان در این شهر در روز ۸ مهر سال گذشته را اتفاق تلخی توصیف کرد که جایی در جهان پیش نمی‌آید.

او در خطبه‌های نماز جمعه روز ۷ مهر زاهدان گفت: «به سالگرد جمعه خونین در مهرماه سال گذشته رسیدیم. برای مردم ما و همه کسانی که در جهان وجدان بیدار و آزادگی دارند، اتفاق تلخی بود. این اتفاق هیچ جای دنیا پیش نمی آید. بیش از صد نفر کشته شدند و حدود سیصد نفر زخمی شدند.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021