پیام ولی، زندانی بهایی از تماس تلفنی با خانواده‌اش منع شده است

پیام ولی، شهروند بهایی محبوس در زندان قزلحصار بیش از دو هفته است ممنوع تماس شده و امکان تماس تلفنی با خانواده‌اش از وی سلب شده است.

طبق اطلاعات رسیده به ایران‌وایر پیام ولی، شهروند بهایی محبوس در زندان قزلحصار بیش از دو هفته است ممنوع تماس شده و امکان تماس تلفنی با خانواده‌اش از وی سلب شده است.

پیام ولی در تاریخ دوم مهر ماه ۱۴۰۱ در محل کارش در کرج همراه با ضرب و شتم بازداشت شد. این شهروند بهایی در طی هشت ماه و نیم گذشته، با نوشتن چند نامه‌ی سرگشاده و فایل صوتی خطاب به مسئولین کشور خواستار رعایت حقوق شهروندی خود و برخورداری از دادگاهی عادلانه و مستقل شده است. او در همه‌ی فایل‌ها در مورد تهدید بازجویان برای صدور حکم سنگین در صورت عدم همکاری و فشار برای اخذ اعتراف اجباری صحبت کرده است.

آخرین فایل صوتی منتشره از وی در تاریخ ۳ خرداد خطاب به رئیس مجلس ایران منتشر شد که در فایل مذکور، آقای ولی گفته است که نهاد قضایی با همراهی وزارت اطلاعات به دستگاهی برای سرکوب شهروندان بهائی تبدیل شده و با انتشار اتهامات واهی و ساختگی سعی دارد ظلم به بهاییان را توجیه کند.»

با توجه به اینکه فایل‌های صوتی از طریق تماس تلفنی از زندان پخش شده است آقای ولی را از تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

پیام ولی به ۹ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021