بازداشت چهار شهروند بهایی در تهران

بنا به گزارش رسیده، روز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ماموران وزارت اطلاعات به منازل چهار شهروند بهایی ساکن تهران مراجعه کرده و هر چهار تن را بازداشت کردند.

بنا به گزارش رسیده، روز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ماموران وزارت اطلاعات به منازل چهار شهروند بهایی ساکن تهران مراجعه کرده و هر چهار تن را بازداشت کردند.

ساعت ۷:۳۰ صبح روز دوشنبه چند مامور وزارت اطلاعات به منزل شادی شهیدزاده مراجعه کرده و پس از تفتیش منزل و ضبط بعضی از وسایل الکترونیکی و کتب مذهبی، او را هم بازداشت و به محل نامعلومی منتقل کردند.

شادی شهیدزاده، نوه مرحومه عزت ضرغامی است که روز جمعه پیکر او توسط ماموران بدون اطلاع خانواده و انجام مراسم مذهبی در گورستان خاوران دفن شد.

هم‌چنین صبح روز دوشنبه ماموران وزارت اطلاعات با مراجعه به منازل ولی الله قدمیان، منصور امینی و عطاءالله ظفر، پس از تفتیش محل‌ها و ضبط تعدادی از وسایل الکترونیکی، این سه را هم بازداشت و به محل نامعلومی انتقال دادند.

از ابتدای سال جدید، مسئولان بهشت زهرا از ترخیص اجساد متوفیان بهایی از سردخانه بهشت زهرا ممانعت کرده‌اند و تا کنون پیکرهای سه تن از متوفیان بدون اطلاع خانواده و انجام مراسم مذهبی توسط ماموران در گورستان خاوران دفن شده‌اند. احتمال می‌رود بازداشت این سه تن در همین رابطه بوده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021