بازداشت چهار شهروند بهایی در تهران

بنا به گزارش رسیده، روز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ماموران وزارت اطلاعات به منازل چهار شهروند بهایی ساکن تهران مراجعه کرده و هر چهار تن را بازداشت کردند.

بنا به گزارش رسیده، روز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ماموران وزارت اطلاعات به منازل چهار شهروند بهایی ساکن تهران مراجعه کرده و هر چهار تن را بازداشت کردند.

ساعت ۷:۳۰ صبح روز دوشنبه چند مامور وزارت اطلاعات به منزل شادی شهیدزاده مراجعه کرده و پس از تفتیش منزل و ضبط بعضی از وسایل الکترونیکی و کتب مذهبی، او را هم بازداشت و به محل نامعلومی منتقل کردند.

شادی شهیدزاده، نوه مرحومه عزت ضرغامی است که روز جمعه پیکر او توسط ماموران بدون اطلاع خانواده و انجام مراسم مذهبی در گورستان خاوران دفن شد.

هم‌چنین صبح روز دوشنبه ماموران وزارت اطلاعات با مراجعه به منازل ولی الله قدمیان، منصور امینی و عطاءالله ظفر، پس از تفتیش محل‌ها و ضبط تعدادی از وسایل الکترونیکی، این سه را هم بازداشت و به محل نامعلومی انتقال دادند.

از ابتدای سال جدید، مسئولان بهشت زهرا از ترخیص اجساد متوفیان بهایی از سردخانه بهشت زهرا ممانعت کرده‌اند و تا کنون پیکرهای سه تن از متوفیان بدون اطلاع خانواده و انجام مراسم مذهبی توسط ماموران در گورستان خاوران دفن شده‌اند. احتمال می‌رود بازداشت این سه تن در همین رابطه بوده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

بهاییان در هفته سوم اردیبهشت: افزایش چشم‌گیر احضار و بازداشت زنان بهایی

طی هفته‌های اخیر، موج حملات به زنان بهایی در سراسر ایران شدت گرفته است. ده‌ها زن با احضار به دادگاه و روبه‌رو شدن با اتهامات کیفری بی‌اساس که منجر به سال‌ها زندان می‌شود، از خانواده‌های خود جدا شده و در معرض بی‌رحمی و خشونت سیستم قضایی ایران قرار گرفته‌اند. از اواسط اسفند‌ماه، از مجموع ۸۵ نفر از بهاییانی که به دادگاه احضار یا زندانی شده‌اند، ۶۵ نفر، یعنی حدود سه چهارم آن‌ها زن بوده‌اند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021