دفن پیکر دو بهایی بدون اطلاع خانواده و مراسم مذهبی در خاوران

پیکر دو شهروند بهایی به نام‌های فیروزه اخترخاوری و عزت ضرغانی پس از چند هفته نگه‌داری در سردخانه بهشت زهرا، ساعت شش صبح روز گذشته توسط ماموران بهشت زهرا بدون اطلاع خانواده و انجام مراسم مذهبی در محل گورهای دسته جمعی خاوران دفن شدند.

پیکر دو شهروند بهایی به نام‌های فیروزه اخترخاوری و عزت ضرغانی پس از چند هفته نگه‌داری در سردخانه بهشت زهرا، ساعت شش صبح روز گذشته توسط ماموران بهشت زهرا بدون اطلاع خانواده و انجام مراسم مذهبی در محل گورهای دسته جمعی خاوران دفن شدند. پیش از این در ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ یک شهروند بهایی دیگر به نام بهزاد مجیدی بدون اطلاع خانواده در این محل دفن شده است.

بیش از سه دهه پیش، از طرف دولت زمینی برای قبرستان بهاییان تهران در مجاورت گورستان خاوران به جامعه بهایی تحویل داده شد و شهروندان بهایی متوفیان خود را در این سال‌ها در این محل دفن می‌کردند اما از فروردین ماه سال جاری فردی به نام مسعود مومنی از وزارت اطلاعات خود را مسئول قبرستان بهاییان تهران معرفی کرده و برای تحویل و دفن هر جسد در آرامستان بهایی، تقاضای مبلغ هنگفتی را کرده که بهاییان تا کنون با درخواست غیرقانونی و غیراخلاقی او موافقت نکرده‌اند. مومنی تهدید کرده در صورت عدم پرداخت مبلغ مذکور، خودشان اجساد را در محل قبرهای دسته جمعی دفن خواهند کرد.

قابل ذکر است که خانم اخترخاوری، یک ماه و خانم ضرغامی سه هفته در سردخانه بهشت زهرا بوده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

پیام مولوی عبدالحمید به پزشکیان: ملت ایران از فشارها به ستوه آمده‌اند

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار پیامی پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت و از وی خواست به عهد و میثاقی که با مردم بسته است، پایبند بماند.

اخبار

نامزدهای ریاست جمهوری علیه اقلیت‌های مذهبی؛ کدام‌‌‌یک می‌تواند معجزه کند؟

اقلیت‌های دینی و مذهبی حلقه مهجور ادعاها و برنامه‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری هستند.

مسعود پزشکیان در روز ۲۳ خرداد بیانیه‌ای درباره لزوم حضور اقلیت‌ها در بدنه دولت و توجه بیشتر به حقوق آن‌ها منتشر کرد اما در همایش زنان حامی خودش گفت نمی‌تواند معجزه کند و از مردم می‌خواهد تا مشکلات را با هم حل کنند. چرا رفع تبعیض از اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران به معجزه می‌ماند؟ سهم رییس‌جمهوری در برطرف کردن این نگرانی چیست؟

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021