گزارش نرگس محمدی از وضعیت ثمین احسانی شهروند بهایی زندانی

«نرگس محمدی»، فعال حقوق‌بشر زندانی در زندان اوین، شامگاه سه‌شنبه ۵اردیبهشت۱۴۰۲ در حساب کاربری اینستاگرام خود گزارشی از وضعیت مادران زندانی از جمله «ثمین احسانی»، شهروند بهایی منتشر کرده است.

«نرگس محمدی»، فعال حقوق‌بشر زندانی در زندان اوین، شامگاه سه‌شنبه ۵اردیبهشت۱۴۰۲ در حساب کاربری اینستاگرام خود گزارشی از وضعیت مادران زندانی از جمله «ثمین احسانی»، شهروند بهایی منتشر کرده است.

به گفته خانم محمدی، در حال حاضر ملاقات مادران و کودکان در بند زنان زندان اوین لغو شده و ثمین احسانی امکان ملاقات با دختر ۵ ساله خود را از دست داده است.

در گزارش خانم محمدی آمده است: «در قوه قضاییه نه فقط عدالت و استقلال، بلکه ذره ای انسانیت هم وجود ندارد. ملاقات حضوری در بند زنان، ماهی یک بار است. ملاقات مادران و کودکان هم دیگر لغو شده است.»

این فعال حقو‌ق‌بشر نوشته که ملاقات‌های ثمین احسانی، مادر ۳۶ ساله بهایی زندانی با دختر ۵ ساله‌اش، «دردناک ترین روز ملاقات بند زنان» است.

جدا شدن نینا از مادر با هق‌هق گریه و بی‌تابی، گاه با قلاب کردن دستان کوچکش دور گردن مادر و گاه با چنگ زدن به دستگیره‌ها و درهای زندان همراه است.»

خانم محمدی در بخش دیگری از این یادداشت نوشته است «با خودم فکر می کنم مگر می‌شود انسانی چنین لحظه‌ای را شاهد باشد و تداوم بخشد و سراغ کودک خود هم برود؟ بارها دیده‌ام که لحظه خداحافظی مادر و دختر کوچک، هم‌بندی‌هایم گوشه‌و‌کنار اشک می‌ریزند.»

این فعال حقوق‌بشر زندانی خود سال‌هاست که از دیدار فرزندانش محروم شده و بر اساس ویدیویی که فرزندانش در روز تولد خانم محمدی منتشر کرده‌اند، بیش از یک‌ سال است که صدای آن‌ها را نیز نشنیده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دفن پیکر یک شهروند بهایی دیگر بدون رضایت خانواده در تهران

ماموران بهشت زهرا در روز جمعه ۵خرداد۱۴۰۲، پیکر یک متوفی بهایی به نام «عباس معنوی» را بدون رضایت و اطلاع خانواده ،روی خاک یک متوفی بهایی دیگر که دو ماه پیش فوت کرده، در گورستان خاوران دفن کردند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021