مولوی عبدالحمید: هیچ حکومتی با زور سلاح حفظ نمی‌شود

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه خطبه‌های انتقادی نماز جمعه‌های این شهر، ضمن آنکه خواستار آن شده که مسئولان به خواسته‌های مردم توجه کنند، گفت: «هیچ حاکمیت و سیستم حکومتی با زور سلاح حفظ نمی‌شود.»

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه خطبه‌های انتقادی نماز جمعه‌های این شهر، ضمن آنکه خواستار آن شده که مسئولان به خواسته‌های مردم توجه کنند، گفت: «هیچ حاکمیت و سیستم حکومتی با زور سلاح حفظ نمی‌شود.»

او بار دیگر به علما و نیروهای مسلح و انتظامی توصیه کرد که در مقابل مردم قرار نگیرند و با اشاره به جمعه خونین زاهدان گفت: « دستگاه قضایی به ما اطمینان دادند که به این مسئله بی طرفانه رسیدگی می کنند ولی الان می شنویم که می گویند نمی توانیم کسی را قصاص کنیم، چون معلوم نیست که در آن زمان کی به کی شلیک کرده و از این حرف‌های قضات تعجب می کنیم.»

این روحانی بلندپایه اهل سنت ایران در سخنانی گفت: « چگونه قاتل ماموری را سریع شناسایی کردید و دو نفر را قصاص کردید اما وقتی قاتل از ماموران باشد پیدا نمی شود. این حرف تعجب آور است.»

آقای عبدالحمید بار دیگر تاکید کرد مردم این استان نه تنها خواستار مجازات عاملان این جنایت هستند بلکه می خواهند کسانی که دستور این تیراندازی‌ها را داده‌اند هم مجازات شوند.: او در این بار افزود: «حقوق بشر سازمان ملل اخیرا گزارشی درباره بازداشتی‌هایی که آزاد شده اند، منتشر کرده که تکان دهنده است. این زندانیان که آزاد شده اند، به ما هم گزارش‌هایی داده اند. ماموری که تخلف می کند، شکنجه می کند و اعتراف اجباری می گیرد. این ها همه از نظر قانون مجازات دارد.»

بر اساس گزارش‌های رسیده از منابع محلی این نماز جمعه هم مانند هفته‌های گذشته با جو سنگین امنیتی و حضور نیروهای لباس شخصی در مصلای زاهدان همراه بود. مردم پس از اقامه نماز جمعه، با تجمع در خیابان علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای رهبر آن شعار سر داده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دیده‌بان حقوق بشر: رفتار جمهوری اسلامی با بهائیان «جنایت علیه بشریت» است

سازمان دیدبان حقوق بشر در گزارشی بی سابقه اعلام کرد آزار و سرکوب سیستماتیک چهل و پنج سالۀ جامعۀ بهائی توسط حکومت ایران، بر اساس قوانین کیفری بین‌المللی، مصداق جنایت علیه بشریت است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021