بازدید شاهزاده رضا پهلوی از مرکز جهانی بهاییان در حیفا

در پایان سفر اخیر شاهزاده رضا پهلوی به دعوت وزیر اطلاعات اسرائیل به این کشور، شاهزاده همراه با همسر و وزیر اسرائیلی از مرکز جهانی بهاییان واقع در باغی که آرامگاه باب، یکی از مکان‌های مقدس بهاییان در آن قرار دارد بازدید کرد و بر حمایت از حقوق ایرانیان بهایی تاکید کرد.

در پایان سفر اخیر شاهزاده رضا پهلوی به دعوت وزیر اطلاعات اسرائیل به این کشور، شاهزاده همراه با همسر و وزیر اسرائیلی از مرکز جهانی بهاییان واقع در باغی که آرامگاه باب، یکی از مکان‌های مقدس بهاییان در آن قرار دارد بازدید کرد و بر حمایت از حقوق ایرانیان بهایی تاکید کرد.

روز پنج‌شنبه، ۳۱ فروردین، شاهزاده رضا پهلوی با انتشار توییتی تصاویری بازدیدش از باغ بهاییان در بندر حیفا در شمال اسرائیل را منتشر کرد.

حضور شاهزاده رضا پهلوی با حضور در مرکز جهانی بهاییان در حیفا، حمایت خود از حقوق ایرانیان بهایی را اعلام کرد. بهاییان از آغاز روی کار آمدن جمهوری اسلامی ایران به صورت سیستماتیک هدف آزار و نقض حقوق شهروندی و کوچ اجباری توسط نهادهای حکومتی و تندروهای مذهبی داخل نهادهای جمهوری اسلامی بوده‌اند.

شاهزاده پیش از سفر به اسرائیل، حملات ماه‌های اخیر جمهوری اسلامی علیه جان و مال بهائیان در ایران را نکوهش کرده و گفته بود حکومت «با اعدام و بازداشت و مصادره اموال و با جلوگیری از تحصیل جوانان بهایی، و تخریب خانه و آرامستان‌های آن‌ها تلاش کرده تا مِهر ایران را از بهاییان بگیرد اما ناکام است».

او همچنین تأکید کرده بود که«بهائیان در فردای آزاد ایران، برخوردار از حقوق بدیهی و برابرِ شهروندی، این فرصت را خواهند داشت تا بار دیگر در بازسازی و آبادانی ایران سهیم باشند.»

بسیاری از زمین‌های آبا و اجدادی بهاییان در مازندران، سمنان، شیراز، ارومیه، اصفهان و بسیاری از شهرهای دیگر ایران توسط حکومت مصادره شد و برای بسیاری از بهاییان تنها به دلیل اعتقادشان احکام سنگین قضایی صادر شد.

جمهوری اسلامی همواره برای بهاییان از عبارت «فرقه ضاله» استفاده کرده و پیروان این دین را به «وابستگی به بیگانه و «جاسوسی» متهم کرده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

پیام مولوی عبدالحمید به پزشکیان: ملت ایران از فشارها به ستوه آمده‌اند

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار پیامی پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت و از وی خواست به عهد و میثاقی که با مردم بسته است، پایبند بماند.

اخبار

نامزدهای ریاست جمهوری علیه اقلیت‌های مذهبی؛ کدام‌‌‌یک می‌تواند معجزه کند؟

اقلیت‌های دینی و مذهبی حلقه مهجور ادعاها و برنامه‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری هستند.

مسعود پزشکیان در روز ۲۳ خرداد بیانیه‌ای درباره لزوم حضور اقلیت‌ها در بدنه دولت و توجه بیشتر به حقوق آن‌ها منتشر کرد اما در همایش زنان حامی خودش گفت نمی‌تواند معجزه کند و از مردم می‌خواهد تا مشکلات را با هم حل کنند. چرا رفع تبعیض از اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران به معجزه می‌ماند؟ سهم رییس‌جمهوری در برطرف کردن این نگرانی چیست؟

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021