خودداری بهشت زهرا از تحویل پیکرهای متوفیان بهایی

بهشت زهرا از تحویل پیکرهای پنج متوفی بهایی که در فروردین ماه در تهران فوت کرده‌اند، خودداری کرده است و اجساد این پنج تن در سردخانه نگه داشته شده‌اند.خانواده‌های متوفیان بلاتکلیف و نگران از وضعیت اجساد عزیزان از دست رفته‌شان هستند.

بهشت زهرا از تحویل پیکرهای پنج متوفی بهایی که در فروردین ماه در تهران فوت کرده‌اند، خودداری کرده است و اجساد این پنج تن در سردخانه نگه داشته شده‌اند.خانواده‌های متوفیان بلاتکلیف و نگران از وضعیت اجساد عزیزان از دست رفته‌شان هستند.

اسامی این پنج متوفی بهایی عبارت است از:

فیروزه اختر خاوری: ۲۲ روز جسد وی در سردخانه است.

خانم عزت ضرغامی: ۱۵ روز است جسد وی در سردخانه است.

درنا مولایی

مریم معینی پور

عزت الله صدفی

از ابتدای سال جدید مسئولین بهشت زهرا تحویل جنازه متوفیان بهایی را منوط به پرداخت مبلغ هنگفتی کرده‌اند. آنان خانواده‌های متوفیان بهایی را تهدید کرده‌اند که در صورت عدم پرداخت مبلغ مزبور، خودشان جسد متوفی را در گورستان خاوران دفن خواهند کرد.

خانواده‌های متوفیان تاکنون حاضر به پذیرش این درخواست غیرقانونی و غیرانسانی نشده‌اند.

آرامستان بهاییان تاکنون مشمول قوانین مربوط به آرامستان‌های اقلیت مذهبی بوده است و بهاییان بجز بابت هزینه‌های معمول مانند آمبولانس و سردخانه، پولی پرداخت نکرده‌اند. پس از تخریب قبرستان بهاییان در دهه ۶۰، این گورستان حدود ۳۰ سال پیش از طرف دولت در اختیار بهاییان گذاشته شد.

قابل ذکر است، ماموران بهشت زهرا در روز پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ پیکر یک شهروند بهایی به نام بهزاد مجیدی را بدون اطلاع خانواده‌، انجام غسل و مراسم مذهبی در گورستان خاوران دفن کردند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021