تفتیش منازل سه شهروند بهایی در کرمان

ماموران وزارت اطلاعات در روز سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ منازل سه شهروند بهایی ساکن شهر کرمان به نام‌های «سروش خلوصی»، «هایده فتاحی» (خلوصی) و «میلاد مستوری» را مورد بازرسی قرار دادند.

ماموران وزارت اطلاعات در روز سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ منازل سه شهروند بهایی ساکن شهر کرمان به نام‌های «سروش خلوصی»، «هایده فتاحی» (خلوصی) و «میلاد مستوری» را مورد بازرسی قرار دادند.

روز سه شنبه ۲۲ فروردین، ماموران به بهانه تحویل بسته پستی به منزل یک زوج بهایی به نام‌های سروش و هایده خلوصی وارد شده و پس از تفتیش منزل، کلیه وسایل الکترونیکی منزل شامل لپ تاب، تلفن‌های همراه، فلش مموری و کیس کامپیوتر را ضبط کردند.

هم‌چنین در این روز، ماموران اداره اطلاعات کرمان با در دست داشتن حکم به منزل میلاد مستوری وارد شده و پس از بازرسی کامل منزل، برخی از لوازم شخصی ساکنان منزل از جمله گوشی‌های همراه میلاد مستوری و پدر مرحومش، شهرام مستوری را ضبط کردند.

یک منبع مطلع به ایران وایر گفت که ماموران در حین ورود حکمی مبنی بر متهم بودن میلاد مستوری به خانواده نشان می‌دهند اما وقتی خانواده مستوری نوع اتهام را جویا می‌شوند، ماموران به آنان می‌گویند که نمی‌توانند اتهام را اعلام کنند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021