دومین سالگرد قتل حکومتی بهنام محجوبی، درویش گنابادی برگزار شد

روز سوم اسفند دومین سالگرد قتل حکومتی «بهنام محجوبی» درویش گنابادی است که در پی واقعه «گلستان هفتم» به زندان محکوم شده بود.

روز سوم اسفند دومین سالگرد قتل حکومتی «بهنام محجوبی» درویش گنابادی است که در پی واقعه «گلستان هفتم» به زندان محکوم شده بود.

بهنام محجوبی را با وجود گواهی پزشک مبنی بر عدم تحمل حبس زندانی کردند. او بارها به خاطر وضعیت جسمانی و ناراحتی پنیک عصبی دچار مشکل شد اما عدم توجه به موقع و برخورداری از حق درمان مناسب، باعث شد که این درویش گنابادی پیش از اتمام دوران حبس، به کما برود و در بیمارستان جانش از دست برود.

بسیاری از فعالان حقوق بشری بارها اعلام کردند که مرگ بهنام محجوبی «قتل حکومتی» محسوب می‌شود. یک روز پیش از برگزاری دومین سالگرد از دست دادن بهنام محجوبی، مادرش، بتول حسینی با انتشار ویدیویی خبر داد که نیروهای لباس شخصی به خواهر بهنام که در حال خرید گل برای مراسم برادرش بود، حمله کردند. بتول حسینی اذعان داشته بود که علی رغم تهدیدها و حمله‌ها، مراسم پسرش برگزار خواهد شد و او همچنان به دادخواهی ادامه خواهد داد.

خواهر بهنام محبوبی هم در این مراسم در سخنانی گفت: «بهنام با دست خالی رفت به دل دشمن، با تنها سلاحش که افشاگری بود، دشمن را رسوا کرد، با دشمن جنگید و سر خم نکرد و به شهادت رسید.»

بهناز محجوبی ادامه داد که «منو مادرم تا روزی که جان در بدن داریم دادخواه بهنامیم.»

پیشتر بتول حسینی، مادر بهنام محجوبی، در آستانه دومین سال‌گرد کشته شدن این درویش گنابادی با انتشار ویدیویی خبر از حمله لباس شخصی‌ها به خواهر بهنام داده بود. به گفته مادر بهنام، تعدادی لباس شخصی هنگام خریدن گل توسط خواهر بهنام به او حمله کردند و گلدان به سمتش پرت کردند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021