سه عضو یک خانواده بهایی از زندان اوین آزاد شدند

افسانه امامی، همسرش، سعید ناصری و برادر همسرش، حمید ناصری پیش از پایان محکومیت از زندان اوین آزاد شدند.

این شهروندان بهایی ابتداء به صورت غیابی و بدون تشکیل جلسه دادرسی توسط شعبه ۲۶ به ریاست قاضی ایمان افشاری در سمت دادرس به حبس محکوم شدند.

پس از پذیرش درخواست واخواهی، جلسه دادگاه این سه شهروند بهایی توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمدرضا عموزاد برگزار شد.

در این جلسه، افسانه امامی به اتهام اقدام‌ علیه امنیت ملی از طریق عضویت در گروه و دسته (مراد بهایی بودن فرد است)، به تحمل سه سال حبس تعزیری و حمید و سعید ناصری هم از بابت اتهام مذکور هر یک به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شدند.

این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تائید شد.

اجرای حکم این سه تن از تاریخ ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ در زندان اوین آغاز شده بود.

همراه با آزادی این خانواده، دو شهروند بهایی دیگر به نام‌های هاله غلامی و صهبا فرنوش از زندان اوین آزاد شدند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

حامی بهادری: ۱۱۰ روز بازداشت و بلاتکلیفی به خاطر یک پست اینستاگرامی

«حامی بهادری»، جوان ۲۶ ساله بهایی ۱۱۰ روز است که در بازداشت موقت به‌سر می‌برد. او مانند هزاران نفر دیگر از هم‌‌وطنانش، در جریان اعتراضات چند ماهه اخیر دستگیر و هم‌چنان بلاتکلیف در زندان نگه داشته شده است.

حاکمیت ایران که در ۴۴ سال گذشته به طور مستمر شهروندان بهایی را تحت فشار و آزار قرار داده، در ماه‌های گذشته دست به بازداشت گسترده آن‌ها زده است. تعدادی از بازداشت شدگان با سپردن وثیقه آزاد شده‌اند ولی بسیاری هم‌چنان در زندان‌های جمهوری اسلامی در شهرهای مختلف کشور بلاتکلیف هستند. حامی بهادری یکی از این شهروندان بهایی است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021