پیام ولی،شهروند بهایی متهم به ارتباط با رسانه‌های خارج از کشور شد

سرانجام پس از دادخواهی‌های پیام ولی، شهروند بهایی از داخل زندان و عدم حضور او در جلسه دادگاه به دلیل عدم حق دسترسی به وکیل تعیینی، مسئول پرونده با انتخاب وکیل تعیینی توسط متهم موافقت کرد. با ورود وکیل پیام ولی به پرونده، کیفرخواست صادر و جهت رسیدگی به دادگاه فرستاده شد.

بر اساس کیفرخواست که از سوی ساسان علی رمجی بازپرس شعبه هفتم کرج صادر شده، پیام ولی به ارتباط با رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور متهم شده است. در بخشی از این کیفرخواست نوشته شده است: «…متهم آقای ولی ارتباطات گسترده‌ای با رسانه‌های معاند از جمله بی بی سی فارسی، من و تو و سایت خبری هرانا داشته و از این طریق تبلیغات سوء علیه نظام جهموری اسلامی کرده است و بیان می‌داشته که نظام جمهوری اسلامی بهاییان را صرفاً به دلیل اعتقادات‌شان دستگیر می‌کرده…»

قابل ذکر است اطلاع رسانی‌های پیام ولی صرفاً در مورد نقض حقوق شهروندان بهایی در ایران بوده است. از جمله این خبرها می‌توان به بازداشت‌های خودسرانه بهاییان در شهرهای مختلف توسط ماموران و نهادهای امنیتی، تخریب خانه‌های بهاییان روستای روشنکوه، اخراج از دانشگاه، عدم پذیرش متقاضی بهایی برای شرکت در کنکور، پلمپ محل کار بهاییان از جمله پلمپ ۱۴ ساله محل کسب خودش در نظرآباد اشاره کرد.

جلسه دادگاه پیام ولی قرار است در روز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ در دادگاه انقلاب کرج برگزار شود.

پیام ولی در دوم مهر ماه پس از تفتیش محل کار و منزل مسکونی توسط ماموران امنیتی دستگیر شد. بازداشت این شهروند بهایی با ضرب و شتم شدید از سوی ماموران همراه بوده است. در حال حاضر، پیام ولی در زندان قزلحصار بسر می‌برد و با گذشت بیش از چهار ماه بازداشت تا کنون با درخواست قرار وثیقه او موافقت نشده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

فشار بر پیام ولی، شهروند بهایی برای اخذ اعتراف اجباری

بنا به گزارش رسیده به «ایران‌وایر»، «پیام ولی» شهروند بهایی ساکن کرج، از طرف ماموران امنیتی برای گرفتن اعتراف اجباری تحت فشار و تهدید قرار دارد و شرط آزادی او را، تن دادن به اعتراف اجباری بیان کرده‌اند. این شهروند بهایی به تبلیغ علیه نظام از طریق تبلیغ آیین بهایی، تبلیغ علیه شرع اسلام، ارتباط و همکاری با رسانه‌های خارجی از طریق مصاحبه و ارسال اخبار نقض حقوق‌بشر و تحریک مردم برای ایجاد اعتراضات از طریق فضای مجازی متهم است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021