نکیسا حاجی پور، شهروند بهایی در مشهد دستگیر شد

صبح روز یکشنبه ۱۱دی۱۴۰۱، یک شهروند بهایی به نام «نکیسا حاجی پور»، در فرودگاه مشهد توسط ماموران امنیتی دستگیر شد.

ماموران نکیسا حاجی پور را در حالی دستگیر کردند که او گیت پرواز را رد کرده و منتظر پرواز بوده است. آنان با در دست داشتن حکم قضایی از سوی معاونت دادستانی مشهد، این شهروند بهایی را بازداشت کردند.

تا این لحظه از محل نگهداری و اتهام او اطلاعی در دست نیست.

قابل ذکر است، نکیسا حاجی پور ساکن تهران است و برای دیدار خانواده‌ به مشهد آمده بوده که در حین بازگشت دستگیر می‌شود.

نکیسا حاجی پور، در گذشته هم دو مرتبه بازداشت شده است. او در سال گذشته، یک دوره محکومیت یک ساله را به اتهام تبلیغ علیه نظام در زندان وکیل آباد مشهد گذرانده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

بازداشت همایون خانلری، شهروند بهایی و هنرمند تئاتر رشت

بنا به خبر رسیده به «ایران‌وایر»، روز سه‌شنبه ۸‌آذر۱۴۰۱، ماموران اداره اطلاعات رشت به محل کار و منزل یک شهروند بهایی به نام «همایون خانلری» یورش برده و پس از تفتیش محل‌ها و ضبط بعضی وسایل شخصی مانند موبایل، لپ تاب، آلبوم‌های عکس و کارت‌های بانکی، نامبرده را هم بازداشت کردند.

اخبار

واکنش بازیگران سرشناس هالیوود به سرکوب بهاییان در ایران

مارک روفالو، بازیگر سرشناس هالیوود در توییتی به بازداشت و آزارهای اخیر بهائیان در ایران واکنش نشان داد. او این بازداشت‌ها را بسیار نگران کننده توصیف کرد. روفالو خواستار توجه جامعه جهانی به این موضوع شد. این توییت با استقبال کاربران ایرانی و غیرایرانی مواجه شد و بارها ریتوییت شد.

رین ویلسون، بازیگر و کمدین آمریکایی هم در توییتی مشابه نوشت: «شرم‌آور است که ایران هم‌چنان شهروندان بهایی خود را به عنوان مجرم نگاه می‌کند.»

توییت‌های فوق، دو نمونه از هزاران توییت، بیانیه و مقاله از سوی مقامات دولتی کشورها، خبرگزاری‌های ملی و بین المللی، فعالان برجسته مدنی، نهاد‌های جهانی حقوق بشری و کاربران توییتر به زبان‌های مختلف که در پاسخ به سرکوب فزاینده و نفرت پراکنی دولت ایران علیه شهروندان بهائی در یک ماه گذشته ابراز شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021