تیراندازی نیروهای امنیتی در اطراف منزل مسکونی مولانا گرگیج

نیروهای امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی برای جلوگیری از روی منبر رفتن مولانا گرگیج در مسجد جامع گالیکش، اقدام به یورش و تیراندازی در اطراف منزل مسکونی این روحانی اهل سنت بلوچ کردند.

بنا بر گزارش «کمپین فعالین بلوچ»، ساعت ۱ بامداد روز ۹ دی ماه ۱۴۰۱، نیروهای نظامی جمهوری اسلامی به اطراف منزل مسکونی مولانا گرگیج یورش برده و اقدام به تیراندازی کردند.

نیروهای نظامی به صورت گروهی در اطراف منزل مولانا گرگیج و مسجد جامع گالیکش اقدام به تیراندازی جهت ایجاد رعب و وحشت برای نرفتن این روحانی بلوچ به منبر آزاد شهر کردند.

در این گزارش همچنین اشاره شده که پس از حضور و شلوغی توسط شهروندان محل، نیروهای نظامی و لباس شخصی از محل متواری شدند. شایان ذکر است که امروز جمعه ۹ دی ماه ۱۴۰۱، اهل سنت استان گلستان فراخوان به تجمع در حمایت از مولانا گرگیج دادند.

مولانا گرگیج بیش از یکسال است که منبر نماز جمعه آزادشهر عزل شده و معترضان خواستار حضور دوباره وی جهت امامت نماز جمعه هستند. روز گذشته «کمپین فعالین بلوچ» به نقل از شبکه «کلمه» نوشته بود که جمهوری اسلامی شرط امامت دوباره نماز جمعه مولانا گرگیج را «عدم سخنرانی سیاسی و عدم حمایت از اعتراضات مردم» اعلام کرده بودند که این شروط از جانب این روحانی بلوچ پذیرفته نشده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

راهپیمایی انبوهی از جمعیت آزادشهر در حمایت از مولوی گرگیج

روز جمعه سوم دی‌ماه ۱۴۰۰، جمعیت انبوهی از مردم آزادشهر استان گلستان در حمایت از «مولوی محمد حسین گرگیج» امام جمعه عزل شده این شهر دست به تجمع اعتراضی و راهپیمایی زدند. وبسایت حال‌وش ویدیوهایی از این راهمپیمایی را منتشر کرده است که در آن صدها نفر شعار الله‌اکبر می‌دهند.

اخبار

عزل مولوی گرگیج، استمرار یک پرو‌ژه‌ چهل ساله

«توهین به مقدسات» یکی از ده‌ها کلیدواژه‌ای است که جمهوری‌ اسلامی در طول سال‌های گذشته از آن‌ها برای حذف مخالفان و منتقدان خود استفاده کرده است. مساله‌ای که علی‌رغم اعتراضات و ایرادات بسیاری که از سوی حقوق‌دانان و حتی برخی مقامات مذهبی، بر آن وارد آمده است، همچنان بازار خود را در فضای امنیتی نظام جمهوری‌ اسلامی حفظ کرده است. کم نبوده‌اند روشنفکران، فعالان سیاسی و مدنی، روزنامه‌نگاران و روحانیانی که در طول این سال‌ها با چنین اتهام‌ها و برچسب‌هایی به انزوا رفته و از دایره‌‌ تاثیرگذاری اجتماعی حذف شده‌اند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021