تداوم بلاتکلیفی حامی بهادری، شهروند بهایی در زندان اوین

به رغم گذشت دو ماه از بازداشت حامی بهادری، این شهروند بهایی هم‌چنان بلاتکلیف در بند ۲۰۹ زندان اوین محبوس است.

این شهروند بهایی در دیداری که با خانواده‌اش داشته است به آنان اطلاع داده که آخرین دفاعیاتش را انجام داده ولی بازپرس پرونده هم‌چنان سعی می‌کند با استفاده از عکس‌های خانوادگی اتهامات غیرواقعی را به پرونده او اضافه کند.

در طی این مدت، این شهروند ۲۶ ساله بهایی به دلیل هوای سرد سلول دچار بیماری شده ولی مسئول مربوطه به بهانه این‌که هوای سلول خوب است از قبول لباس گرم برای او خودداری کرده است.

خانواده بهادری هیچ اطلاعی از دلیل بازداشت و اتهام‌های او ندارند.

خانواده این زندانی عقیدتی در طی هشت هفته گذشته، هر روز برای پیگیری پرونده و اطلاع از اتهام وی به دادسرای اوین مراجعه کرده‌اند ولی کسی را به داخل دادسرا راه نمی‌دهند و هیچ‌کس هم پاسخگو نیست. اجازه‌ی تعیین وکیل هم به خانواده حامی بهادری نداده‌اند و به او در زندان گفته‌اند که فقط اجازه‌ی گرفتن وکیل‌های معرفی شده از طرف قوه قضاییه را دارد.

ساعت ۹ شب روز شنبه ۳۰ مهر ماه ۱۴۰۱ ماموران امنیتی به منزل شخصی حامی بهادری در تهران هجوم برده و پس از تفتیش منزل و ضبط بعضی وسایل شخصی او و همسرش از جمله لپ تاپ، آی مک، دوربین (لنزهای دوربین)، طلا، هارد کامپیوتر، کتاب و آلبوم عکس، حامی بهادری را هم بازداشت کردند. این شهروند بهایی از آن تاریخ تا کنون در بند ۲۰۹ زندان اوین است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

اعتراضات مردمی؛ بهانه‌ جدید نظام برای افزایش فشار بر بهاییان

در هفته‌های اخیر، تعداد زیادی از شهروندان بهایی هم‌زمان با اعتراضات مردم دستگیر شدند. برخی از دستگیرشدگان در منازل شخصی، و برخی هم در خیابان بازداشت شدند. اکثر دستگیرشدگان بهایی مانند بسیاری از بازداشت‌شدگان اعتراضات، بدون اتهام مشخص و ملاقات با خانواده، بلاتکلیف در زندان‌ها نگه داشته شده‌اند. جمهوری اسلامی بارها در اعتراضات مختلف برای انحراف افکار عمومی، دست به بازداشت گسترده شهروندان بهایی زده است این‌بار نیز شهروندان بهایی زیادی در سراسر ایران بازداشت شده‌اند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021