بی‌خبری از وضعیت بشیر الله‌وردی، شهروند بهایی در زندان

با گذشت بیش از ۱۵ روز از بازداشت بشیر الله‌وردی، شهروند بهایی ساکن تهران خانواده‌ او هیچ اطلاعی از اتهام، وضعیت و محل نگه‌داری فرزندشان ندارند.

بنا بر اطلاع رسیده به «ایران وایر» خانواده بشیر الله‌وردی برای کسب اطلاع از وضعیت فرزندشان هر روز به دادسرای اوین مراجعه می‌کنند ولی پس از چند ساعت انتظار به آنان گفته می‌شود فرزندشان در لیست بازداشتی‌ها نیست.

الله‌وردی در طی این مدت با منزلش تماس تلفنی کوتاه داشته ولی به او اجازه ندادند تا از محل نگه‌داری و وضعیت خود به خانواده‌اش اطلاعی بدهد.

 در روز ۱۶ آذر، یکی از مامورین دادسرا به خانواده الله‌وردی گفته که بشیر در شعبه سه دادسرای اوین است. پاسخ‌های مبهم مسئولین مربوطه و نگاه‌داشتن خانواده‌ی زندانی در بی‌خبری، موجب تشدید نگرانی و دلواپسی خانواده الله وردی از وضعیت فرزندشان شده است. بشیر الله‌وردی در روز پنجشنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ در نزدیکی بازداشت و به محل نامعلومی برده شده است.

 ماجرای دستگیری او چنین بوده است که سه روز پیش از دستگیری، در یک تماس تلفنی از بشیر خواسته می‌شود که استوری‌هایش را پاک کند ولی او پاسخ می‌دهد استوری‌هایش چیز مهمی نیست تا پاک‌شان کند.

در روز پنجشنبه ساعت ۹ صبح، هنگامی که بشیر و برادرش به محل کار می‌رفتند تعدادی مامور آن دو را متوقف کرده و با داشتن حکم قضایی مبنی بر فعالیت در فضای مجازی به منزل خانواده الله‌وردی وارد می‌شوند. به دلیل بیماربودن مادر بشیر، ماموران منزل را بازرسی نکرده و فقط لپتاپ و موبایل برادر بشیر را چک می‌کنند سپس موبایل، فلش  مموری و هارد متعلق به بشیر را ضبط و او را بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال می‌دهند.

جامعه بهایی ایران در سال‌های بعد از انقلاب توسط جمهوری اسلامی همواره آزار و اذیت شده و در سه ماه اخیر هم‌زمان با اعتراضات سراسری ایران فشار و تهدید بر بهائیان افزایش یافته و بسیاری از پیروان این دین دستگیر شده و در شرایط نامعلومی به سر می‌برند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

بازداشت بشیر الله وردی، شهروند بهایی در تهران

بنا به گزارش رسیده، صبح روز پنجشنبه ۳‌آذر‌۱۴۰۱، ماموران امنیتی به منزل بشیر الله‌وردی شهروند بهایی ساکن شهر قدس تهران هجوم برده و پس از تفتیش محل و ضبط وسایل شخصی از قبیل لپ‌تاپ و تلفن همراه، نامبرده را هم بازداشت کردند.

اخبار

ده‌ها مورد نقض حقوق بهائیان در طی اعتراضات سراسری

جامعه جهانی بهائیان در گزارشی از ده‎ها مورد نقض حقوق بهائیان در طی اعتراضات سراسری پرداخت. بر اساس این گزارش در جدیدترین موج سرکوب بهائیان ایران از ماه شهریور تاکنون ۲۹ بهائی در ایران دستگیر شده‌اند. این در حالی است که حکومت ایران به دلیل کارنامۀ حقوق بشری خود بیش از هر زمان دیگری در سراسر جهان مورد توجه قرار دارد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021