فشار بر پیام ولی، شهروند بهایی برای اخذ اعتراف اجباری

بنا به گزارش رسیده به «ایران‌وایر»، «پیام ولی» شهروند بهایی ساکن کرج، از طرف ماموران امنیتی برای گرفتن اعتراف اجباری تحت فشار و تهدید قرار دارد و شرط آزادی او را، تن دادن به اعتراف اجباری بیان کرده‌اند. این شهروند بهایی به تبلیغ علیه نظام از طریق تبلیغ آیین بهایی، تبلیغ علیه شرع اسلام، ارتباط و همکاری با رسانه‌های خارجی از طریق مصاحبه و ارسال اخبار نقض حقوق‌بشر و تحریک مردم برای ایجاد اعتراضات از طریق فضای مجازی متهم است.

پیام ولی در تاریخ ۲مهر، پس از تفتیش محل کار و منزل مسکونی، توسط ماموران امنیتی در کرج بازداشت شد. در حین بازداشت، پیام ولی از ماموران درخواست ارائه حکم می‌کند و چون ماموران حکمی به نام او نداشتند، آقای ولی مقاومت نشان می‌دهد و موجب می‌شود تا توسط ماموران مورد ضرب‌و‌شتم شدید قرار بگیرد. شدت ضربات به سر و صورت او طوری بوده که پیام ولی در سه روز نخست بازداشت دچار سردرد شدید، سرگیجه و حالت تهوع می‌شود، ولی باوجود درخواست برای معاینه، از اعزام او به پزشک خودداری می‌کنند.

پیام ولی در روزهای گذشته از زندان رجایی شهر به زندان قزلحصار منتقل شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

یورش ماموران امنیتی به منزل یک بهایی در رشت

بنا به گزارش رسیده به ایران وایر، روز پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱، ماموران وزارت اطلاعات در شهر رشت به منزل یک زوج جوان بهایی به نام‌های وصال ممتازی و انیسا سمیعیان یورش بردند.

اخبار

بازداشت پیام ولی، شهروند بهایی در محل کار

عصر روز شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱، هشت مامور وزارت اطلاعات به محل کسب (فروشگاه عینک) پیام ولی، شهروند بهائی ساکن کرج هجوم برده و بدون نشان دادن حکم، این شهروند بهائی را با اِعمال زور و ضرب و شتم بازداشت و سوار ماشین کردند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021