کسری نوری، دانشجوی زندانی به مکانی نامعلوم منتقل شد

برادر کسری نوری،‌ دانشجوی دانشگاه تهران و درویش زندانی، خبر داده که این دانشجوی زندانی روز جمعه از زندان عادل‌آباد شیراز به مکانی نامعلوم منتقل شده است.

پویا نوری با اعلام این خبر در توییتر خود نوشته که انتقال برادرش «به اجبار و همراه با رعب و وحشت» انجام شده است.

برادر کسری نوری با ابراز نگرانی شدید نسبت به سرنوشت وی تاکید کرده است که این انتقال بدون ارائه دستور قضایی بوده و حتی علت آن شفاهی هم اعلام نشده است.

مقامات قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی در سال‌های گذشته از انتقال اجباری زندانیان سیاسی به عنوان ابرازی برای تنبیه و اذیت و آزار آن‌ها استفاده کرده‌اند.

کسری نوری در جریان واقعه گلستان هفتم در سحرگاه ۱ اسفندماه ۹۶ بازداشت و به زندان‌ تهران بزرگ منتقل شدند.

این دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق بشر دانشگاه تهران در مردادماه سال ۹۷ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی احمدزاده به تحمل ۱۲ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، ‏۲ سال تبعید به ثلاث باباجانی، ‏۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و ‏۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی و فعالیت رسانه‌ای محکوم شد.

 این حکم با توجه به عدم درخواست تجدیدنظر تایید و به وی ابلاغ شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۷ سال و نیم حبس تعزیری قابل اجرا است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

کسری نوری، درویش زندانی از دانشگاه تهران اخراج شد

«دانشگاه تهران» با صدور نامه‌ای، «کسری نوری»، درویش گنابادی زندانی را اخراج و از تحصیل محروم کرده است.
«پوریا نوری»، برادر این زندانی عقیدتی تصویر این نامه را در صفحه توییتر خود منتشر کرده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021