آزادی سه شهروند بهائی از زندان شیراز

سه شهروند بهائی ساکن شیراز به نام‌های نگار ایقانی، ژیلا شرفی نصرآبادی و شقایق خانه زرین پس از ۳۱ روز بازداشت موقت با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

این سه شهروند بهائی در روز یکشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱ در منازل شخصی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشت‌گاه اداره اطلاعات شیراز منتقل شدند. چند روز پیش از آزادی، هر سه تن در حالی‌که مبتلا به بیماری کرونا شده بودند به بند قرنطینه زندان عادل آباد منتقل شدند.

در روز دوشنبه ۳ مرداد، نامه‌ی آزادی بازداشت‌شدگان صادر شد که پس از مراجعه خانواده‌ها به زندان، مسئولین مربوطه از خودداری کردند. صبح روز سه شنبه ۴ مرداد، خانواده‌ها به دادگاه انقلاب مراجعه کردند که پس از تودیع وثیقه به قرار هشتصد میلیون تومان برای هر نفر، بازداشت‌شدگان به دادگاه آورده می‌شوند و به شکل غیرمعمول به‌جای زندان از دادگاه آزاد می‌شوند.

در حال حاضر، پنج شهروند بهائی دیگر به نام‌های نیلوفر حسینی، بهیه معنوی‌پور، میثاق معنوی‌پور، الحان هاشمی و حنان هاشمی در بازداشت‌گاه اداره اطلاعات شیراز معروف به پلاک صد بازداشت هستند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: یک قوم و یک مذهب نمی‌تواند کشور را اداره کند

در ادامه خطبه‌های اعتراضی مولوی عبدالحمید در نماز جمعه اهل سنت زاهدان، امروز جمعه ۲۶ اسفند آقای مولوی با اشاره به «شکست نگاه دینی» در کشور گفت: «ملت ایران رنگین کمانی است، اما نگاه دینی نتوانست بین این اقوام برابری و مساوات برقرار کند. یک قوم و یک مذهب نمی‌تواند کشور را اداره کند.»

اخبار

کسری نوری آزاد شد

«پوریا نوری»، برادر «کسری نوری»، یکی از شناخته‌شده‌ترین دراویش گنابادی، با انتشار تصویری در حساب کاربری توییتر خود، از آزادی او خبر داد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021