ابتلای سه شهروند بهایی بازداشت شده در شیراز به کرونا

بنا به گزارش رسیده به ایران وایر، سه شهروند بهائی به نام‌های نگار ایقانی، شقایق خانه زرین و ژیلا شرفی که در روز یکشنبه ۵ تیر ماه ۱۴۰۱ توسط ماموران اداره اطلاعات شیراز در منازل شخصی خود دستگیر شده بودند، پس از پایان دوره بازجویی به بند قرنطینه زندان عادل‌آباد شیراز منتقل شده‌اند.

یک منبع مطلع به ایران وایر گفت: «سه روز است که خانواده‌ها هیچ اطلاعی از بازداشت‌شدگان ندارند. آنان پس از پرس و جو متوجه شدند که هر سه نفر بازداشتی به بیماری کرونا مبتلا شده‌ و با تحمل فشار زیاد بازجویی و ابتلاء به کرونا از وضعیت جسمی خوبی برخوردار نیستند. در روزهای گذشته، این سه خانم بهائی اجازه تماس با خانواده‌های خود را نداشته‌اند و همین امر نگرانی خانواده‌ها را از وضعیت سلامتی بچه‌هایشان تشدید کرده است.»

این فرد در ادامه گفت که با پایان یافتن مراحل بازجویی و انتقال زندانیان به زندان، خانواده‌ها برای گذاشتن وثیقه به دادگاه انقلاب مراجعه کردند که آن‌ها را به دادگاه راه نمی‌دهند و به خانواده‌ها گفته می‌شود که قرار نیست فرزندان‌شان آزاد شوند و از تبدیل قرار بازداشت به وثیقه خودداری کردند.

بنا به گفته‌ی یک منبع مطلع از شیراز، پی‌گیری‌های قضایی خانواده‌ها تاکنون هیچ حاصلی نداشته است و با عدم شفافیت و پاسخ‌گویی مسئولین مربوطه همراه بوده است. تا این زمان از طول دوره بازداشت و اتهام این شهروندان هم اطلاعی در دست نیست.

در طی روزهای گذشته، بازداشت‌شدگان تنها تماس کوتاه تلفنی با نظارت مامور اداره اطلاعات با خانواده‌های خود داشته‌اند.

شقایق خانه زرین، یکی از بازداشت‌شدگان پس از ده روز به پدرش در بیمارستان زنگ زده و سلامت خود را به او اطلاع داده است. در همین تماس ماموران با گرفتن نلفت همراه خانم زرین خانه به پدرش می‌گویند دختر شما فعال جوانان (بهائی) بوده، کار خلاف کرده حاضر هم نیست همکاری کند تا آزاد شود. فرزاد خانه زرین هم در پاسخ می‌گوید: «دخترِ من هیچ کار اشتباهی نکرده. لازم هم نیست به من زنگ بزند، خودش از پس خودش برمی‌آید.»

 فرزاد خانه زرین پس از یورش ماموران وزارت اطلاعات به منزلش برای دستگیری دخترش دچار حمله قلبی شد و  در بیمارستان بستری شد. او چند روزی است از بیمارستان مرخص شده است ولی دکتر او اکیدا توصیه کرده به دلیل شرایط قلبی، نباید هیچ استرس و فشاری به ایشان وارد شود.

نگار ایقانی ،۲۲ ساله، شقایق خانه زرین،۲۱ ساله، و ژیلا شرفی نصرآبادی، ۴۱ ساله و دارای دو کودک خردسال است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

فشار وزارت اطلاعات بر خانواده بهائی دستگیرشده در بجنورد

بنا به گزارش رسیده به ایران وایر، با گذشت نزدیک به یک هفته از بازداشت سه شهروند بهائی ساکن بجنورد به نام‌های شعله شهیدی و دو فرزندش، شایان و فاران ثنایی هم‌چنان از وضعیت حبس و اتهام این شهروندان بهائی اطلاع چندانی در دست نیست.

اخبار

بلاتکلیفی سه شهروند بهائی بازداشت‌شده در شیراز

با گذشت دو هفته از بازداشت نگار ایقانی، شقایق خانه زرین و ژیلا شرفی نصرآبادی، هم‌چنان این شهروندان بهائی در وضعیت بلاتکلیف تحت نظر وزرات اطلاعات در بازداشت‌گاه پلاک صد شیراز نگه داشته شده‌اند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021