اجرای حکم یک شهروند بهایی دیگر در تهران

یک منبع مطلع به ایران‌وایر خبر داد که روز شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ یک شهروند بهایی به نام «فردین ندافیان قمصری» جهت گذراندن دوره محکومیت، بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

به گفته این منبع مطلع شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه، فردین ندافیان را به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم کرد.

این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

فردین ندافیان نخستین بار در سال ۱۳۹۷ بازداشت و در همان روز آزاد شد.

این شهروند بهایی  طی چند سال گذشته، بارها جهت توضیح و بازجویی به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات احضار شده است.

هم‌چنین او پس از تایید حکم چندین مرتبه برای اجرای حکم، احضار که پس از مراجعه، حکم اجرا نمی‌شود و به منزل مراجعت می‌کند.

فردین ندافیان چهارمین شهروند بهایی است که طی یک‌ماه گذشته جهت اجرای حکم به زندان منتقل شده‌اند.

پیش از این صهبا فرنوش، امین ذوالفقاری و ثمین احسانی سه شهروند بهایی گذراندن دوره محکومیت خود را در زندان آغاز کرده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

پروپاگاندا ضد اقلیتهای مذهبی و اتهامات قضایی علیه آنان

نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی اقلیتهای مذهبی نظیر بهاییان، دراویش گنابادی، نوکیشان مسیحی و اهل سنت را متهم به اتهامات امنیتی کرده و آنان را به زندان می‌افکنند. بر طبق ماده ۴۹۹ کتاب پنجم تعزیرات، اتهام عضویت در گروه‌هایی که با هدف بر هم زدن امنیت کشور تشکیل شده باشند، دارای مجازات سه ماه تا پنج سال زندان است. همچنین ماده ۵۰۰ همین قانون می‌گوید که تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی و همچنین تبلیغ به نفع گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی دارای مجازات سه ماه تا یک سال زندان است. اکثر مواردی که شهروندان متعلق به اقلیتهای مذهبی محکوم به زندان می‌شوند، مبتنی بر این دو ماده قانونی است. این در حالی است که فعالیتهای مذهبی ارتباطی با اتهامات امنیتی نداشته و جمهوری اسلامی بدون دلیل و مدرک شهروندان متعلق به اقلیتهای مذهبی را متهم به فعالیت علیه امنیت کشور می‌کند.

اخبار

عبد‌الله شهبازی؛ یک بهایی‌ستیز که مغضوب قدرت شد

«عبد‌الله شهبازی» یکی از بزرگ‌ترین تئوریسن‌های نفرت‌پراکنی علیه یهودیان و بهاییان در ایران، از چشم قدرت افتاده و به حاشیه رانده شده است و برخی گزارش‌های تایید نشده هم از مهاجرتش به آمریکا حکایت دارد.

این گزارش‌ها می‌گوید شهبازی ابتدا در خانه دخترش در نیویورک ساکن بوده و بعد‌ها به خانه دیگری نقل مکان کرده است. گروهی از فعالان رسانه‌ای و حقوق بشری هم تایید کرده‌اند، شهبازی از سال‌ها پیش ساکن آمریکا شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021