انتقال یک شهروند بهائی برای تحمل حبس به زندان شیراز

صبح روز شنبه ۲۱ اسفندماه ۱۴۰۰، شهناز ثابت شهروند بهائی ساکن شیراز پس از احضار به دادگاه، بازداشت و جهت اجرای حکم به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد.

اجرای حکم در حالی صورت گرفته است که با درخواست اعاده دادرسی او موافق شده و هنوز پاسخی از دیوان عالی کشور دریافت نشده است.

شهناز ثابت در شهریور ۱۳۹۸ توسط ماموران امنیتی در منزل شخصی بازداشت و پس از تودیع وثیقه آزاد شد.

در ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ دادگاه بدوی به ریاست قاضی ساداتی این شهروند بهائی را به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال و عضویت در گروه­های مخالف نظام به پنج سال حبس تعزیری و مجموعا به شش سال حبس تعزیری محکوم کرد.

این حکم در دادگاه تجدید نظر استان فارس، به دو سال حبس تعزیری کاهش یافت.

شهناز ثابت در ۲۱ مهرماه ۱۳۹۹ جهت اجرای حکم، بازداشت و به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد اما پس از حدود هفت ماه با قبول درخواست اعاده دادرسی در ۱۲ اردیبهشت ماه  ۱۴۰۰ از زندان آزاد شد.

این شهروند بهائی در انتظار رای دیوان عالی کشور بود که پیش از دریافت حکم دیوان عالی، بازداشت و جهت اجرای حکم به زندان عادل آباد منتقل شد.

شهناز ثابت ششمین شهروند بهائی در شیراز است که طی هفته­های گذشته جهت اجرای حکم، بازداشت و به زندان عادل آباد شیراز منتقل شده است.

فرزان ثابت، فرهام معصومی، صدیقه اقدسی، بهروز فرزندی و قاسم معصومی پنج بهائی دیگر هستند که در حال گذراندن محکومیت در زندان عادل آباد شیراز هستند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

کارگاه پوسترسازی در شیراز با هدف نفرت‌پراکنی علیه بهاییان

در پی اوج‌گیری آزار و فشار بر پیروان آیین بهایی در چند ماه گذشته در ایران که شامل صدور احکام حبس، بازداشت موقت، آغاز محکومیت، اخراج از محل کار، پلمب محل کسب، مصادره و فروش زمین‌های روستاییان بهایی و ممانعت از تحصیلات دانشگاهی بود، حکومت ایران با استفاده از امکانات رسانه‌ای و عمومی دشمنی و نفرت علیه شهروندان بهایی را هم افزایش داده است.

اخبار

محرومیت از حق تحصیل بهاییان؛ سیاست تغییرناپذیر جمهوری اسلامی

به روال سال‌های گذشته، با اعلام نتایج آزمون سراسری امسال دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی کشور، جوانان بهایی بار دیگر از تحصیلات دانشگاهی محروم شدند.

هر چند بیش از ۱۵ سال است که به پیروان آیین بهایی پس از یک دوره محرومیت ۲۲ ساله، اجازه شرکت در کنکور سراسری داده شده ولی محرومیت از تحصیلات دانشگاهی برای بهاییان ایران به شکل دیگری هم‌چنان ادامه داشته است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021