انتقال یک شهروند بهائی به زندان با وجود شرایط نامساعد قلبی

عکس علی احمدی
یک شهروند بهائی به نام «علی احمدی» در روز دوشنبه ۲۰ دی ماه پس از چهار ماه توقف حکم جهت اجرای حکم به زندان قائم شهر منتقل شد.

یک منبع مطلع در این مورد به «ایران‌وایر» گفت که انتقال این شهروند ۶۴ ساله بهائی به زندان در حالی انجام گرفت که بنا به نظر پزشکان متخصص قلب، آقای احمدی قادر به تحمل مجازات حبس نیست و نیاز به درمان و مراقبت مستمر دارد.

این منبع مطلع می‌گوید این موضوع به اطلاع دادستانی و سایر مراجع قانونی هم رسانده شده ولی با مرخصی درمانی او موافقت نکردند.

آقای احمدی دچار بیماری حاد قلبی هم­چنین مبتلا به بیماری دیابت و تیروئید است.

پیش از این دادگاه انقلاب قائم‌شهر آقای احمدی را به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «اداره تشکیلات بهائی» به یازده سال حبس تعزیری محکوم کرده بود. طبق رای شعبه ۲۸ دادگاه تجدیدنظر استان مازندران، این شهروند بهائی از اتهام «اداره تشکیلات بهائی» تبرئه و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

این شهروند بهائی در روز پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۴۰۰، جهت اجرای حکم یک سال حبس راهی زندان شد که پس از ده روز جهت مرخصی درمانی از زندان آزاد شد. مرخصی درمانی نامبرده، دو بار هر دفعه به مدت دو ماه تمدید شد و سرانجام در روز دوشنبه ۲۰ دی۱۴۰۰ با وجود شرایط نامساعد جسمانی جهت اجرای حکم به زندان قائم شهر منتقل شد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

عبد‌الله شهبازی؛ یک بهایی‌ستیز که مغضوب قدرت شد

«عبد‌الله شهبازی» یکی از بزرگ‌ترین تئوریسن‌های نفرت‌پراکنی علیه یهودیان و بهاییان در ایران، از چشم قدرت افتاده و به حاشیه رانده شده است و برخی گزارش‌های تایید نشده هم از مهاجرتش به آمریکا حکایت دارد.

این گزارش‌ها می‌گوید شهبازی ابتدا در خانه دخترش در نیویورک ساکن بوده و بعد‌ها به خانه دیگری نقل مکان کرده است. گروهی از فعالان رسانه‌ای و حقوق بشری هم تایید کرده‌اند، شهبازی از سال‌ها پیش ساکن آمریکا شده است.

اخبار

کارگاه پوسترسازی در شیراز با هدف نفرت‌پراکنی علیه بهاییان

در پی اوج‌گیری آزار و فشار بر پیروان آیین بهایی در چند ماه گذشته در ایران که شامل صدور احکام حبس، بازداشت موقت، آغاز محکومیت، اخراج از محل کار، پلمب محل کسب، مصادره و فروش زمین‌های روستاییان بهایی و ممانعت از تحصیلات دانشگاهی بود، حکومت ایران با استفاده از امکانات رسانه‌ای و عمومی دشمنی و نفرت علیه شهروندان بهایی را هم افزایش داده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021