مولوی مشعوف پس از نپذیرفتن امامت جمعه آزاد شهر، بازداشت شد

مولوی نعمت الله مشعوف که پس از عزل مولوی محمد حسین گرگیج به عنوان امام جمعه اهل سنت آزادشهر منصوب شده بود توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد. بازداشت این روحانی اهل سنت پس از ان صورت گرفته که وی انتصاب خود به عنوان امام جمعه آزادشهر از سوی نماینده ولی فقیه را رد کرده است.

شبکه کلمه ویدیویی از سخنان مولوی نعمت الله مشعوف را منتشر کرده که در آن وی می‌گوید امامت جمعه اهل سنت آزادشهر تنها زیبنده مولوی محمد حسین گرگیج است.

گفته می‌شود که نیروهای اطلاعات سپاه بدون حکم قضایی مولوی مشعوف را از منزل خود بازداشت کرده و نزدیکان مولوی مشعوف را به دلیل رسانه ای شدن این خبر تهدید به بازداشت کرده‌اند.

مولوی محمدحسین گرگیج، امام جمعه اهل سنت آزاد شهر پس از انتشار سخنانش درباره امام سوم شیعیان، با دستور کاظم نورمفیدی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در استان گلستان برکنار شد.

در نماز جمعه شهر آزادشهر با اشاره به ازدواج امام سوم شیعیان با شهربانو گفته بود: «مادر امام زین العابدین دختر یزدگرد بود و عمر بن خطاب پس از فتح ایران او را به ازدواج امام حسین درآورد و ۹ امام پس از آن نیز از همین نسل به وجود آمده‌اند. در نتیجه اگر خلافت عمر بن خطاب را نپذیریم، اعتبار امامان و نسب آنان را زیر سؤال برده‌ایم.»

به دنبال برکناری این روحانی اهل سنت، شهروندان آزادشهری در چندین مورد تجمع اعتراضی برگزار کرده و از آن زمان جوی امنیتی بر این شهرستان استان گلستان حاکم شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

نامه مولوی عبدالحمید به خامنه‌ای: برکناری گرگیچ به هیچ وجه قابل توجیه نیست

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان در نامه‌ای به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی از برکناری امام جمعه اهل سنت آزاد شهر انتقاد کرده و گفته است این اقدام به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021