بازرسی منزل و احضار سعیده خضوعی، شهروند بهایی به دادسرا

بعدازظهر روز چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۰، هشت مامور امنیتی با نشان دادن حکم، منزل پدر و مادر «ارسلان یزدانی»، شهروند بهایی را تفتیش کردند. اقدام به بازرسی منزل در زمانی انجام شد که خانواده یزدانی در حال اسباب‌کشی بود و وسایل منزل در کارتن‌ها بسته‌بندی شده بودند.

طی ماه‌های گذشته این دومین بار است که منزل خانواده یزدانی مورد تفتیش ماموران امنیتی قرار می‌گیرد.
بنا بر گزارش دریافتی به «ایران‌وایر»، ماموران که برای بازرسی مراجعه کرده، دقیقاً همان ماموران دفعه قبل بوده‌اند.
ماموران در حین بازرسی، دوربین‌های کوچکی بر روی لباس‌های خود داشته‌اند که مشخص نیست آیا از این دوربین‌ها برای فیلم‌برداری استفاده شده است یا کاربرد دیگری داشته‌اند.
یک منبع آگاه در این‌باره می‌گوید: «ماموران به دنبال حافظه داخلی کامپیوتر و لپ‌تاپ بودند ولی با توجه به این که لپ‌تاپ در بازرسی قبلی ضبط شده بود و از اولین بازرسی تا آن روز، زمان کوتاهی گذشته بود و خانواده یزدانی لپ‌تاپ یا کامپیوتر جدید خریداری نکرده بودند، به همین دلیل ماموران فقط به ضبط کتب، عکس‌های دینی و موبایل جدید سعیده خضوعی، مادر ارسلان بسنده کردند.»
براساس این گزارش، در پایان بازرسی، ماموران احضاریه قبلی را به سعیده خضوعی نشان داده و از او خواسته بودند طی ۱۰ روز خود را به دادسرای «شهید مقدس» شعبه دو معرفی کند. این در حالی است که سعیده خضوعی براساس همین احضاریه، به دادسرا مراجعه کرده بود.
ارسلان یزدانی، فرزند خضوعی، پس از ۴۵ روز بازداشت، روز شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ با قرار وثیقه آزاد شد.
طی دو ماه گذشته، اعضای خانواده او هم‌چنان تحت آزار و فشار نیروهای امنیتی قرار دارند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

یک شهروند بهایی: ماموران فرق «بها»ی پشت جلد کتاب را با پیامبرمان نفهمیدند

ارسلان یزدانی شهروند بهایی که به تازگی از زندان آزاد شده است با انتشار تصویری از جلد یک کتاب در صفحه اینستاگرام شخصی خود نوشته است ماموران هنگام بازداشت او در هنگام تفتیش منزل و محل کارش به دنبال کتاب‌های «فرقه ضاله بهاییت» بودند.

اخبار

تداوم محروم‌سازی بهاییان ایران از تحصیل در دانشگاه‌ها

در ادامه اعمال تبعیض و فشار بر شهروندان بهایی در ایران امسال هم همچون سال‌های گذشته شماری از شهروندان بهایی که در کنکور سراسری ورود به دانشگاه‌ها شرکت کرده بودند با عبارت‌هایی نظیر «مردود» و «مردود صلاحیت عمومی» از ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی محروم شدند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021