محکومیت سروش آبادی، شهروند بهایی به ۳ سال و ۳ ماه حبس تعزیری

یک منبع مطلع به ایران‌وایر خبر داد که «سروش آبادی»، شهروند بهایی ساکن شیراز بر اساس حکمی که دادگاه انقلاب صادر کرده، به سه سال و سه ماه حبس تعزیزی محکوم شده است.

بر اساس این حکم که به امضای قاضی «محمود ساداتی» رسیده است، این شهروند بهایی به اتهام «عضویت در گروه‌های معاند نظام به قصد اخلال در امنیت کشور» به  ۳۲ ماه حبس تعزیری و دو سال منع خروج از کشور و به اتهام «تبلیغ و فعالیت علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی» به هفت۷ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

سروش آبادی ۲۹ مهر ۱۳۹۸ در شیراز بازداشت و پس از ۴۲ روز به قید وثیقه آزاد شد.

منبع مطلعی که با «ایران‌وایر» گفت‌وگو کرده است، می‌گوید سروش آبادی به دلیل شکنجه‌های جسمی و روحی شدیدی که در دوره بازداشت متحمل شده، پس از آزادی موقت، تحت درمان قرار گرفته است.

۱۷ فروردین ۱۴۰۰، سروش آبادی برای بار دوم توسط اداره اطلاعات شیراز دستگیر شد که مشکلات ناشی از بازداشت دوم، بیماری و عوارض شدید قلبی او را تشدید کرد و هم اکنون تحت درمان قرار دارد. 

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

راه‌اندازی کمپین ایران بدون نفرت از سوی جامعه بهایی

جامعه جهانی بهایی با راه‌اندازی کمپین «#ایران_بدون_نفرت»، از جهانیان خواست به این کارزار بپیوندند و نگذارند تاریخِ نفرت‌ تکرار شود. توفان توییتری این کمپین با هشتگ #ایران_بدون_نفرت قرار است فردا پنج‌شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۰ از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۱:۳۰ به وقت تهران برگزار شود.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021