نگرانی از سلامت وحید دانا، بهایی بازداشت‌ شده در زندان شیراز

نزدیکان «وحید دانا»، از شهروندان بهایی بازداشت‌ شده در شیراز می‌گویند وضعیت سلامتی او نامساعد است و با توجه به شیوع کرونا در زندان‌ها، جان وی در خطر جدی قرار دارد.

وحید دانا مبتلا به نوع حاد عارضه مزمن فشار خون بالا است و پیش از بازداشت، تحت درمان قرار داشت.

یکی از نزدیکان او با اعلام این مطلب به «ایران‌وایر» گفت با توجه به این‌که بیماری فشار خون بالا از جمله بیماری‌های زمینه‌ای پرخطر در دوران کرونا محسوب می‌شود و در حال حاضر شیراز در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد، عدم رسیدگی به این شهروند بهایی که در دهه هفتم زندگی است، سلامت او را به طور جدی به خطر خواهد انداخت.

به گفته این منبع، با توجه به عدم کنترل فشار خون در سلول انفرادی، نگرانی از رو به وخامت‌گذاشتن دوباره وضعیت جسمانی وحید دانا در زندان وجود دارد.

اولین نشانه‌های حاد این بیماری در او پس از دوره قبلی بازداشت در سال ۱۳۹۳ ظاهر شد.

این بازداشت‌شده بهایی در هفته‌های پیش از دستگیری به دلیل نشانه‌های بیماری آنژین به بیمارستان منتقل شد که همین موجب نگرانی بیشتر از وضعیت سلامت او در زندان شده است.

وحید دانا و «سعید عابدی» در تاریخ هشتم اردیبهشت ۱۴۰۰ توسط ماموران اداره اطلاعات شیراز در منزل شخصی خود بازداشت شدند و هم اکنون در بازداشتگاه این اداره معروف به «پلاک ۱۰۰» نگه‌داری می‌شوند.

او در دستگیری‌های بهاییان در دهه ۶۰ نیز دو سال را با حکم اعدام در زندان سپری کرد.

این شهروند بهایی هم‌چنین با اتفاقاتی نظیر مورد حمله قرارگرفتن منزلش با کوکتل‌مولوتف از سوی افرادی ناشناس و تخریب ماشین و اموال در سال‌های پایانی دهه ۸۰ مواجه بوده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

بازداشت دو شهروند بهایی در شیراز

در ادامه بازداشت شهروندان بهایی در شهرهای ایران، روز چهارشنبه هشتم اردیبهشت ۱۴۰۰ دو شهروند بهایی ساکن شیراز به نام‌های «سعید عابدی» و «وحید دانا» در منزل شخصی خود توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021