حمله افراد ناشناس به آرامستان بهاییان سمنان

در پی ایجاد مزاحمت و اشکال تراشی مسوولان برای دفن اموات بهاییان که از سال گذشته شروع شده است، بنا به گزارش رسیده آرامستان بهاییان سمنان مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.

در پی ایجاد مزاحمت و اشکال تراشی مسوولان برای دفن اموات بهاییان که از سال گذشته شروع شده است، بنا به گزارش رسیده آرامستان بهاییان سمنان مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.

یک فرد مطلع در این مورد به «ایران‌وایر» گفت: «در طی دو ماه گذشته، چندین مرتبه اتفاق افتاده وقتی بهاییان سمنان برای رفتن بر سر خاک درگذشتگان خود و خواندن دعا برای آن‌ها به آرامستان بهاییان رفته‌اند، متوجه شدند که بر روی دیوار غسالخانه فحش‌ و الفاظ رکیکی در مورد دین بهایی و بنیانگذارش نوشته شده است. بهاییان هربار با اسپری این الفاظ را پاک می‌کنند، ولی دفعه بعد که به آرامستان می‌روند، باز هم این الفاظ بر دیوارها نوشته شده است.»

این اقدام در حالی صورت گرفته که آرامستان بهاییان سمنان موسوم به «گلستان جاوید سمنان»، در محلی بسیار دور از دسترس همگانی است و در وسط کوه قرار دارد.

این فرد در ادامه گفت: «چند تن از بهاییان روز شنبه۱۵اردیبهشت برای دفن یکی از متوفیان بهایی به گلستان جاوید رفتند که مشاهده می کنند که نه‌تنها بر روی دیوار غسالخانه، بلکه بر روی تمامی قبور الفاظ بسیار رکیک و زننده‌ای درباره فرد متوفی نوشته شده است.»

قابل ذکر است در سال‌های گذشته مشابه چنین اقداماتی در سمنان به تحریک روحانیان منطقه و یا اداره اطلاعات شهر در قبرستان بهایی، دیوار منازل و مغازه‌های بهاییان انجام گرفته است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021