آزادی یکتا فهندژ، شهروند بهایی، از زندان عادل‌آباد شیراز

براساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی، «یکتا فهندژ»، شهروند بهایی، پس از ۱۴۶ روز بلاتکلیفی با تودیع قرار وثیقه از زندان عادل‌آباد شیراز آزاد شد.

براساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی، «یکتا فهندژ»، شهروند بهایی، پس از ۱۴۶ روز بلاتکلیفی با تودیع قرار وثیقه از زندان عادل‌آباد شیراز آزاد شد.

این شهروند بهایی روز  ۲۷آذر۱۴۰۲، توسط ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شد.

خانم فهندژ ابتدا به بازداشتگاه‌‌های پلاک ۱۰۰ و سروش در شیراز منتقل شده بود و برای مدت ۶۴ روز در شرایطی دشوار و غیرانسانی، زندانی بود.

به‌دنبال پایان بازجویی‌ها، یکتا فهندژ در تاریخ ۳۰بهمن۱۴۰۲ به زندان عادل آباد منتقل شد و در تمام دوران بازداشت خود بدون رسیدگی قضایی و برگزاری دادگاه، به‌صورت بلاتکلیف در بازداشت بود.

این شهروند بهایی ساکن شیراز در طول یک دهه گذشته چندین بار بازداشت و هربار از اتهامات انتسابی تبرئه شده است.

«ژینوس فروتن»، از فعالان، پیش‌تر نوشته بود که ماموران زندان  خانم فهندژ را از حق تماس تلفنی و ملاقات با خانواده محروم کرده بودند.

ماموران همچنین علاوه‌بر تفتیش منزل این شهروند بهایی، اقدام به ضبط طلا، نقره‌های منقوش، دلار، پرینتر، لپ‌تاپ، موبایل و… کرده و حتی اسناد ملکی و عکس‌های خانوادگی آ‌ن‌ها را پاره کردند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021