محکومیت انیسا فناییان، شهروند بهایی به ۱۶ سال زندان و مجازات‌های تکمیلی

دادگاه انقلاب سمنان، یک شهروند بهایی به نام «انیسا فنائیان» را به‌دلیل کمک‌های درسی و آموزشی به کودکان خانواده‌های بی‌بضاعت، به ۱۶ سال زندان، جریمه نقدی و محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم کرد.

دادگاه انقلاب سمنان، یک شهروند بهایی به نام «انیسا فنائیان» را به‌دلیل کمک‌های درسی و آموزشی به کودکان خانواده‌های بی‌بضاعت، به ۱۶ سال زندان، جریمه نقدی و محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم کرد.

یکی از نزدیکان خانم فنائیان به «ایران‌وایر» گفته است که صدور رای سنگین برای انیسا، فقط به این دلیل است که او به کودکان خانواده‌هایی که اوضاع معیشتی خوبی نداشته و از تحصیل در مدارس با امکانات کافی محروم بوده، در دروس تحصیلی مدرسه کمک می‌کرده است.

براساس رای شعبه ۱ دادگاه انقلاب اسلامی سمنان به ریاست قاضی «علی ایثاری»، انیسا فنائیان ‌به‌اتهام تشکیل گروه به هدف برهم زدن امنیت کشور به ۱۰ سال حبس تعزیری، بابت اتهام فعالیت های آموزشی و تبلیغی (ماده ۵۰۰ مکرر) به ۵ سال حبس تعزیری، پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال جزای نقدی و محرومیت از حقوق اجتماعی درجه ۵ به مدت ۱۵ سال و بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

همچنین این شهروند بهایی به‌عنوان مجازات تکمیلی، به ۲ سال ممنوعیت از عضویت در هرگونه احزاب و گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی محکوم شد.

به‌علاوه مبلغ ۴۳۵۰ دلار دارایی شخصی اعضای خانواده که در هنگام بازرسی از اتاق دختر انیسا فنائیان برداشته شده، به نفع حکومت مصادره شد.

انیسا فنائیان دارای دو فرزند است. او و همسرش ۱۱ سال پیش هم در‌حالی‌که دو کودک ۳ و ۷ ساله داشتند، محکومیت‌هایی را در زندان سمنان گذراندند و دو کودک آنان یک سال را بدون پدر و مادر با بستگان‌شان زندگی کردند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دیده‌بان حقوق بشر: رفتار جمهوری اسلامی با بهائیان «جنایت علیه بشریت» است

سازمان دیدبان حقوق بشر در گزارشی بی سابقه اعلام کرد آزار و سرکوب سیستماتیک چهل و پنج سالۀ جامعۀ بهائی توسط حکومت ایران، بر اساس قوانین کیفری بین‌المللی، مصداق جنایت علیه بشریت است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021