محکومیت انیسا فناییان، شهروند بهایی به ۱۶ سال زندان و مجازات‌های تکمیلی

دادگاه انقلاب سمنان، یک شهروند بهایی به نام «انیسا فنائیان» را به‌دلیل کمک‌های درسی و آموزشی به کودکان خانواده‌های بی‌بضاعت، به ۱۶ سال زندان، جریمه نقدی و محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم کرد.

دادگاه انقلاب سمنان، یک شهروند بهایی به نام «انیسا فنائیان» را به‌دلیل کمک‌های درسی و آموزشی به کودکان خانواده‌های بی‌بضاعت، به ۱۶ سال زندان، جریمه نقدی و محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم کرد.

یکی از نزدیکان خانم فنائیان به «ایران‌وایر» گفته است که صدور رای سنگین برای انیسا، فقط به این دلیل است که او به کودکان خانواده‌هایی که اوضاع معیشتی خوبی نداشته و از تحصیل در مدارس با امکانات کافی محروم بوده، در دروس تحصیلی مدرسه کمک می‌کرده است.

براساس رای شعبه ۱ دادگاه انقلاب اسلامی سمنان به ریاست قاضی «علی ایثاری»، انیسا فنائیان ‌به‌اتهام تشکیل گروه به هدف برهم زدن امنیت کشور به ۱۰ سال حبس تعزیری، بابت اتهام فعالیت های آموزشی و تبلیغی (ماده ۵۰۰ مکرر) به ۵ سال حبس تعزیری، پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال جزای نقدی و محرومیت از حقوق اجتماعی درجه ۵ به مدت ۱۵ سال و بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

همچنین این شهروند بهایی به‌عنوان مجازات تکمیلی، به ۲ سال ممنوعیت از عضویت در هرگونه احزاب و گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی محکوم شد.

به‌علاوه مبلغ ۴۳۵۰ دلار دارایی شخصی اعضای خانواده که در هنگام بازرسی از اتاق دختر انیسا فنائیان برداشته شده، به نفع حکومت مصادره شد.

انیسا فنائیان دارای دو فرزند است. او و همسرش ۱۱ سال پیش هم در‌حالی‌که دو کودک ۳ و ۷ ساله داشتند، محکومیت‌هایی را در زندان سمنان گذراندند و دو کودک آنان یک سال را بدون پدر و مادر با بستگان‌شان زندگی کردند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

پیام مولوی عبدالحمید به پزشکیان: ملت ایران از فشارها به ستوه آمده‌اند

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار پیامی پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت و از وی خواست به عهد و میثاقی که با مردم بسته است، پایبند بماند.

اخبار

نامزدهای ریاست جمهوری علیه اقلیت‌های مذهبی؛ کدام‌‌‌یک می‌تواند معجزه کند؟

اقلیت‌های دینی و مذهبی حلقه مهجور ادعاها و برنامه‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری هستند.

مسعود پزشکیان در روز ۲۳ خرداد بیانیه‌ای درباره لزوم حضور اقلیت‌ها در بدنه دولت و توجه بیشتر به حقوق آن‌ها منتشر کرد اما در همایش زنان حامی خودش گفت نمی‌تواند معجزه کند و از مردم می‌خواهد تا مشکلات را با هم حل کنند. چرا رفع تبعیض از اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران به معجزه می‌ماند؟ سهم رییس‌جمهوری در برطرف کردن این نگرانی چیست؟

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021